U16 MERGINŲ ČEMPIONATO APŽVALGA: jėgų santykį pakeitęs J. Jocytės išvykimas bei spindinčios žalgirietės

U16 MERGINŲ ČEMPIONATO APŽVALGA: jėgų santykį pakeitęs J. Jocytės išvykimas bei spindinčios žalgirietės

LIDL – Lietuvos moksleivių krepšinio lyga (LIDL – MKL) 2019-2020 metų sezone tęsia naują rubriką, kurioje reguliariai apžvelgiami U18, U17, U16 vaikinų bei merginų čempionatai.

Šią savaitę Jūsų dėmesiui – Jaunučių U16 merginų krepšinio čempionatas.

Gyvenimas be Justės Jocytės

Lyginant su praėjusiu U16 grupės sezonu, šiame čempionate tarp lyderių įvyko milžiniškos permainos.

Praėjusį sezoną už finalo ketverto ribų likusios Kauno KM Žalgiris I (5-0) ir Šiaulių KA Saulė (4-1) ekipos pirmauja lygoje, o sąlyginai lengvai čempionių titulą pernai iškovojusi Klaipėdos V. Knašiaus KM (1-4) velkasi turnyrinės lentelės dugne.

Tiesa, klaipėdiečių nuopuoliui yra labai aiškus paaiškinimas – Lietuvos moterų krepšinio perlas ir didžiausia viltis Justė Veronika Jocytė nebesivaržo 16-mečių čempionate

Jocytės kylimas į aukštesnį lygį atvėrė galimybes kitoms komandoms, o tai pažymėjo ir „žalgiriečių“ lyderė Ugnė Sirtautaitė.

„Be abejonės, Justės (Jocytės) lygoje trūksta ne tik kaip puikios žaidėjos bei konkurentės, bet ir kaip draugės, – tinklalapiui mkl.lt kalbėjo U. Sirtautaitė. – Vis dėlto, manau, kad Justė jau seniai išaugo U16 čempionato marškinėlius, tad, nemanau, kad jos nebuvimas stipriai kirs per pirmenybių lygį. Veikiau tai priartins čempionatą prie realybės.“

Viltė Andrunavičiūtė (Panevėžio KKSC I – KK Liepa) | nuotr. mkl.lt

Jėgų pusiausvyra

Penkiomis pergalėmis sezoną pradėjusios „žalgirietės“ čempionate yra vienvaldės lyderės, o tokį sėkmingą startą U. Sirtautaitė aiškino geru pasiruošimu vasarą.

„Manau, kad gerą sezono pradžią lėmė intensyvus darbas prieš sezoną. Tiek kartu su komanda, tiek individualiai skyrėme nemažai tam laiko“, – teigė kaunietė.

Tokia sezono pradžia KM Žalgiris I ekipai užaugino sparnus, kuri šiemet sieks tik aukščiausių tikslų.

„Turime vieną aiškų tikslą – auksas savo čempionate, – ryžtingai kalbėjo U. Sirtautaitė. – Manau, kad didžiausia mūsų stiprybė yra puikus tarpusavio supratimas ir komandinis darbas. Vis dėlto mums pasiseks tik jei visos atiduosime save 100 procentų ir palaikysime viena kitą.“

Jėgų santykiui pasiskirsčius tolygiau, intriga čempionate yra žymiai didesnė nei praėjusį sezoną, o „žalgirietėms“ ant kulnų lipančios šiaulietės, Vilniaus KM I (3-2) ir Panevėžio KKSC I – KK Liepa (3-2) merginos taip pat nestokoja ambicijų.

Būtent šias komandas kaip pagrindines konkurentes dėl aukso įvardino vidutiniškai po 15 taškų pelnanti, 7,4 kamuolio atkovojanti ir 16,8 naudingumo balo renkanti Ugnė Sirtautaitė.

„Mano nuomone, realiausios mūsų konkurentės bei pretendentės kovoti dėl aukščiausių vietų yra Panevėžio, Vilniaus ir Šiaulių komandos“, – dėstė kaunietė.

Išsiskiriančios krepšininkės

U16 čempionate net septynios krepšininkės renka daugiau nei po 20 taškų per susitikimą, o dvi iš jų viršija 30 taškų ribą – Biržų SC (1-4) atstovė Kamilė Žukaitė (vid. 33 tšk.) ir šiaulietė Rusnė Augustinaitė (vid. 30,4 tšk.).

Pagal naudingumo balus pirmauja Alytaus SRC (2-3) lyderė Gerda Raulušaitytė (vid. 34 naud. bal.) bei Marijampolės ŽSM – Cie LT Forge (1-4) gynėja Gabrielė Sederavičiūtė (vid. 33 naud. bal.).

Tai, jog vasarą didelę pažangą padarė daug merginų, pastebėjo ir U. Sirtautaitė, kuri be minėtos K. Žukaitės ir R. Augustinaitės išskyrė Viltės Andrunavičiūtės žaidimą, kuri panevėžietėms vidutiniškai pelno po 26,8 taško, atkovoja po 12,2 kamuolio, atlieka po 4,8 rezultatyvaus perdavimo ir renka po 26,6 naudingumo balo.

„Per vasarą smarkiai patobulėjo daugelis merginų, tikrai sunku būtų kažką išskirti. Šį sezoną kol kas ne su visomis komandomis teko susidurti, tad bijau kažko nepaminėti, bet tikrai puikiai atrodo Viltė Andrunavičiūtė, Rusnė Augustinaitė, Kamilė Žukaitė“, – teigė U. Sirtautaitė.

Paklausta apie savo žaidimą, žalgiriečių lyderė buvo savikritiška, tačiau jaučia, kuriose vietose yra dėjusi žingsnį į priekį.

„Sunku vertinti savo žaidimą, bet asmeniškai matau dar daugybę silpnų vietų. Tiesa, jaučiu, kad lengviau sekasi valdyti kamuolį, prasiveržti, žaisti kontakte“, – baigė U. Sirtautaitė.

Ugnė Sirtautaitė (KM Žalgiris I) | nuotr. mkl.lt