U18 MERGINŲ ČEMPIONATO APŽVALGA: sunkus atsisveikinimas su J. Jocyte ir žalgirietės dominavimas

U18 MERGINŲ ČEMPIONATO APŽVALGA: sunkus atsisveikinimas su J. Jocyte ir žalgirietės dominavimas

LIDL – Lietuvos moksleivių krepšinio lyga (LIDL – MKL) 2019-2020 metų sezone tęsia naują rubriką, kurioje reguliariai apžvelgiami U18, U17, U16 vaikinų bei merginų čempionatai.

Šią savaitę Jūsų dėmesiui –  Jaunių U18 merginų krepšinio čempionatas.

Gyvenimas be Justės Jocytės

Praėjusio sezono finale po neįtikėtinai dramatiškos kovos pergalę ir aukso medalius iškovojo Kauno KM Žalgiris I (4-0) ekipa, kuri 76:75 įveikė Vilniaus KM I (2-1) merginų pasipriešininmą ir buvo galima tikėtis, jog 2019-2020 metų sezone aršiausia kova virs tarp šių komandų, tačiau dabar po žalgiriečių antroje vietoje žengia ne vilnietės, o Klaipėdos V. Knašiaus KM I (3-1).

Vis dėlto toks sėkmingas startas – ne iš niekur. Vasarą prie komandos prisijungė 14-metė Justė Veronika Jocytė, kuri tarp žymiai vyresnių krepšininkių fiksuoja sunkiai suvokiamą statistiką – 29 taškai, 11,3 atkovoto kamuolio, 7,5 rezultatyvaus perdavimo ir 38,8 naudingumo balo.

Kaip bebūtų, palangiškė jau sukirto rankomis su Tony Parkerio vadovaujama Vilerbano ASVEL ir jau sužaidė atsisveikinimo rungtynes Lietuvoje, todėl klaipėdietėms J. Jocytės užkeltą žaidimo ritmą išlaikyti bus labai sunku.

„Žaidimas stipriai keisis ir tikrai labai trūks Justės, – tinklalapiui „mkl.lt“ kalbėjo V. Knašiaus KM I snaiperė Dominyka Gerkytė. – Tiesa, mūsų komandoje visos merginos yra žaidžiančios, visos gali daug nuveikti aikštėje ir nuo šiol visoms reikės imtis daugiau iniciatyvos.“

Neabejotinai dar didesnė atsakomybė kris ant D. Gerkytės pečių, kuri šį sezoną vidutiniškai renka po 16,8 taško ir 15 naudingumo balų.

Po 3,8 rezultatyvaus perdavimo per mačą atliekanti D. Gerkytė nesibaimina išaugsiančios atsakomybės ir tikina, jog komandos tikslai net ir po lyderės išvykimo išlieka aukščiausi.

„Manau, kad susitvarkysiu su išaugusia atsakomybe ir spaudimo nejaučiu. Kalbant apie tikslus, tai, žinoma, kad sieksime tik aukščiausių. Taip pat turime tobulėti tiek komandiškai, tiek individualiai“, – teigė D. Gerkytė.

Dominyka Gerkytė (V. Knašiaus KM I) | nuotr. mkl.lt

Aiškios favoritės

Komandos dar nespėjo tarpusavyje sužaisti su visomis ekipomis, tačiau tendencijos ir praėjusių metų rezultatai leidžia prognozuoti favoritus.

Čempionate pirmaujanti ir titulą ginanti KM Žalgiris I ekipa yra favoritė pasidabinti aukso medaliais pavasarį dar sykį, tačiau už jos rikiuojasi dar bent dvi ekipos, kurios norės nukarūnuoti kaunietes.

„Dar su visomis komandomis nežaidėme, bet manau, kad pagrindinės favoritės yra Kauno, Vilniaus ir Panevėžio ekipos. Tikiuosi, kad ir mes lemiamoje sezono stadijoje būsime šalia šių ekipų“, – sakė D. Gerkytė.

Minėtoji Panevėžio R. Sargūno SG/KKSC (1-2) ekipa sezono starte patyrė du pralaimėjimus, tačiau jie buvo patirti prieš favoričių kauniečių (45:57) bei vilniečių (43:58) komandas, o praėjusį sezoną jų iškovoti bronzos medaliai neleidžia Rimos Daunienės auklėtinių nurašyti anksčiau laiko.

Pergalės skonio šį sezoną dar neragavo Alytaus SRC (0-3) ir Marijampolės ŽSM – CIE LT Forge (0-3) ekipos.

Įspūdingas kaunietės startas

U18 pirmenybėse dominavusi J. Jocytė (vid. 29 tšk., 38,8 naud. bal.) išvyksta, o tai reiškia, kad lygoje turėsime ir naują rezultatyviausią bei naudingiausią krepšininkę.

Beveik neabejojama, kad tokia po sezono galės vadintis įspūdingai sezoną pradėjusi žalgiriečių vedlė Urtė Čižauskaitė, kuri šiuo metu su vidutiniškai 25,3 taško ir 35 naudingumo balais rikiuojasi antroje vietoje.

Įdomu, jog kaunietė per ketverias sužaistas rungtynes nė karto nesurinko mažiau nei 31 naudingumo balo.

Tarp didžiųjų sporto mokyklų įsiterpė Alytaus SRC (0-3) šviesulys Gedvilė Savostaitė. 17-metė dzūkė vidutiniškai per susitikimą pelno po 18 taškų, atkovoja po 11,7 kamuolio ir rinkdama po 24,3 naudingumo balo pagal šį rodiklį užima trečiąją vietą čempionate.

Pirmenybėse dar dvi žaidėjos sugeba rinkti per mačą ne mažiau nei 20 naudingumo balų, o įdomu yra tai, jog jos yra iš tos pačios komandos.

Taip, teisingai – vicečempionių Vilniaus KM I duetas Audronė Zdanevičiūtė (vid. 22,7 naud. bal.) ir Emilija Grigaliūnaitė (vid. 20,3 naud, bal.) užbaigia naudingiausių jaunių U18 merginų čempionato penketuką.

Urtė Čižauskaitė (KM Žalgiris I) | nuotr. mkl.lt