U16 MERGINŲ ČEMPIONATO APŽVALGA: lyderėmis išlieka kaunietės

U16 MERGINŲ ČEMPIONATO APŽVALGA: lyderėmis išlieka kaunietės

LIDL – Lietuvos moksleivių krepšinio lyga (LIDL – MKL) 2019-2020 metų sezone tęsia naują rubriką, kurioje reguliariai apžvelgiami U18, U17, U16 vaikinų bei merginų čempionatai.

Antrą sykį šį sezoną kviečiame susipažinti su situacija Jaunučių U16 merginų krepšinio čempionate.

Lyderių trejetas

Turnyrinės lentelės viršuje po pirmosios reguliariojo sezono pusės atsidūrė Kauno KM Žalgiris I (7-0) komanda, vienintelė žygiuojanti be pralaimėjimų.

Vis dėlto kaunietėms nebuvo taip viskas paprasta, kaip gali pasirodyti, žiūrint iš šono, nes antrąją vietą besidalinanti Panevėžio SC I (5-2) ekipa tarpusavio mače sugebėjo stipriai pagadinti lyderių nervus.

„Žalgirietės“ prieš panevėžietes išvykoje išvargo pergalę 74:70. Antrąją vietą su panevėžietėmis besidalinančios Vilniaus KM I (5-2) krepšininkės nesugebėjo rimčiau pasipriešinti lygos favoritėms (33:66), tačiau įveikė pagrindines konkurentes dėl antrosios vietos – 72:60.

Pirmąjį reguliariojo sezono ratą įvertinusi Panevėžio SC I lyderė Viltė Andrunavičiūtė teigė, jog rezultatai nenustebino.

„Galvoju, jog didelių staigmenų turnyro lentelėje nesulaukėme, – tinklalapiui mkl.lt teigė V. Andrunavičiūtė. – Taip pat dauguma komandų turi išreikštas lyderes, kurios savo komandose dominuodavo ir ankstesniais sezonais.“

Prisiminusi pralaimėjimus kaunietėms ir vilnietėms, panevėžiečių lyderė tikino, jog antrajame reguliariojo sezono rate yra realu pasiekti revanšus.

„Kaunietės tikrai turi labai stiprią sudėtį. Komandoje yra tiek aukštų, tiek ir gerai pataikančių žaidėjų, prieš jas žaisti tikrai sunku. Tiesa, pralaimėjome ne itin dideliu skirtumu, taigi antrojo rato rungtynėse stengsimės duoti dar rimtesnę kovą.

Prieš vilnietes tikrai sužaidėme vieną prasčiausių mačų, taip pat ir man dvikova nebuvo itin sėkminga. Vilniaus komanda tikrai mums yra įveikiamas varžovas, taigi antrajame rate stengsimės atsirevanšuoti.“

Viltė Andrunavičiūtė (Panevėžio SC I – KK Liepa) | nuotr. mkl.lt

Antroji sezono dalis

Už vilniečių ir panevėžiečių nugarų ketvirtoje pozicijoje žengia Šiaulių KA Saulė (4-3) krepšininkės, o joms ant kulnų lipa Alytaus SRC (3-4).

Kiek prasčiau pirmasis reguliariojo sezono ratas susiklostė Klaipėdos V. Knašiaus KM (2-5), Marijampolės ŽSM (1-6) ir Biržų SC (1-6) ekipoms, kurios 2020-aisiais sieks gerinti savo pozicijas.

Vis dėlto V. Andrunavičiūtė nemano, jog antrajame rate įvyks didelių pasikeitimų turnyrinėje lentelėje.

„Manau, jog antroje sezono pusėje vietos lentelėje keisis nežymiai. Neturėtume sulaukti didelių staigmenų“, – tvirtino gynėja.

Viena rezultatyviausių lygos žaidėjų taip pat turi aiškų tikslą savo komandai.

„Kaip ir visuomet, tikslai aukščiausi. Stengiamės žingsnis po žingsnio eiti pirmyn, patekti į ketvertuką, o ten – susikauti finale“, – tvirtino 15-metė.

Dominuojančios krepšininkės

Pirmajame rate Viltė Andrunavičiūtė pateko į keturių žaidėjų gretas, kurios vidutiniškai fiksavo didesnį nei 20 naudingumo balų rodiklį per rungtynes.

Panevėžietė per mačą vidutiniškai renka po 28,4 taško ir 28,9 naudingumo balo ir abu šie pasiekimai U16 merginų čempionate yra treti geriausi.

„Manau, kad su kiekviena treniruote tobulėju kaip žaidėja, į rungtynes ateinu su didele koncentracija ir vienu tikslu – laimėti. O asmeniniai rezultatai, taip pat yra ir didelis komandos nuopelnas“, – tokius savo individualius pasirodymus aiškino V. Andrunavičiūtė.

Naudingiausia lygos žaidėja yra Alytaus SRC atstovė Gerda Raulušaitytė, renkanti po 31,3 naudingumo balo bei pelnanti po 21,3 taško (5 vieta) per susitikimą. Dzūkė su 12,4 atkovotų kamuolių vidurkiu yra trečia geriausia lygoje.

Tarp G. Raulušaitytės ir V. Andrunavičiūtės antroje vietoje pagal naudingumo balus įsitaisė Marijampolės ŽSM krepšininkė Gabrielė Sederavičiūtė – 29,7 efektyvumo balo. Marijampolietė yra atkovotų kamuolių mašina, lygoje sugriebianti jų daugiausiai – vidutiniškai po 15,3.

Dar viena žaidėja, viršijanti 20 naudingumo balų vidurkį – Šiaulių KA Saulė atstovė Rusnė Augustinaitė – vidutiniškai po 26,9. Ji per mačą renka po 31,7 taško ir rezultatyvumu nusileidžia tik Biržų SC lyderei Kamilei Žukaitei (vid. 32,6 tšk.).

Gerda Raulušaitytė (Alytaus SRC) | nuotr. fiba.com