U18 MERGINŲ ČEMPIONATO APŽVALGA: nepralaiminčios „žalgirietės“ ir vedles praradusios lyderės

U18 MERGINŲ ČEMPIONATO APŽVALGA: nepralaiminčios „žalgirietės“ ir vedles praradusios lyderės

LIDL – Lietuvos moksleivių krepšinio lyga (LIDL – MKL) 2019-2020 metų sezone tęsia naują rubriką, kurioje reguliariai apžvelgiami U18, U17, U16 vaikinų bei merginų čempionatai.

Šį kartą supažindiname su situacija Jaunių U18 merginų krepšinio čempionate, kur jau prasidėjo antrasis reguliariojo sezono ratas.

Neklumpančios „žalgirietės“

Čempionate šį sezoną dar nesuklupo Kauno KM Žalgiris I (6-0) krepšininkės, kurios antrąjį reguliariojo sezono ratą pradėjo pergale 87:60 prieš Alytaus SRC (1-5).

Tuo metu už žalgiriečių nugarų verda arši kova dėl antrosios vietos – Klaipėdos V. Knašiaus KM I (4-2), Vilniaus KM I (3-2) ir Panevėžio R. Sargūno SG / KKSC (3-2) merginos pirmajame rate patyrė po du pralaimėjimus.

Šiuo metu antroje pozicijoje žengia klaipėdietės, antrąjį ratą pradėjusios pergale prieš Marijampolės ŽSM (0-6) – 74:64.

Vis dėlto, nors KM Žalgiris I šį sezoną dar nepralaimėjo, jų lyderė Urtė Čižauskaitė nesureikšmina tokio rezultato ir žvelgia į priekį.

„Manau, kad mus lydėjo sėkmė, – tinklalapiui „mkl.lt“ sakė U. Čižauskaitė. – Šį sezoną mūsų komanda labai pasikeitusi, reikia labiau susižaisti tarpusavyje. Dar ne sezono pabaiga, kaip bus vėliau matysime, o svarbiausios rungtynės laukia atkrintamosiose.“

Kalbėdama apie čempionatą, žalgiriečių lyderė tvirtino, jog tokia komandų sezono pradžia jos nenustebino.

„Asmeniškai, bent jau kol kas, niekas čempionate pernelyg nenustebino. Lyga išliko konkurencinga, o varžovės išliko stiprios kaip ir praėjusiais metais“, – teigė kaunietė.

Pasikeitę favoričių veidai

Šį sezoną U18 čempionato lyderės itin pasikeitė – KM Žalgiris I prarado į JAV išvykusią lyderę Simoną Visockaitę, o V. Knašiaus KM I – Justę Jocytę, kuri persikėlė į Tony Parkerio vadovaujamą Vilerbano ASVEL.

Po tokių komandų netekčių U. Čižauskaitė pastebėjo, jog dabar abiem ekipoms tapo daug sunkiau žaisti su likusiomis varžovėmis.

„Tiek mes, tiek klaipėdietės akivaizdžiai susilpnėjo, – pripažino žalgiriečių lyderė. – Lygoje tapo daug sunkiau kovoti su visomis kitomis varžovėmis.“

Išvykus S. Visockaitei, Urtė Čižauskaitė tapo neabejotina „žalgiriečių“ lydere, pelnanti vidutiniškai po 23,7 taško, atkovojanti net po 17,3 kamuolio ir renkanti po 33 naudingumo balo.

Vis dėlto net ir tokie įspūdingi skaičiai puolėjos netenkina, kuri mano, jog gali rungtyniauti geriau.

„Šiuo metu savo žaidimo nevertinu gerai, – savikritiškai kalbėjo 16-metė. – Vis dėlto treniruotėse įdedu daug pastangų ir stengiuosi savo silpnybes paversti stiprybėmis. Manau, kad toks požiūris ir lemia mano pasiekimus.“

Urtė Čižauskaitė (KM Žalgiris I) | nuotr. mkl.lt

Statistikos lyderės

Į Prancūziją išvykus J. Jocytei, mūsų apžvalgos pašnekovė U. Čižauskaitė tapo ir naudingiausia lygos žaidėja.

Jocytė MKL spėjo sužaisti 4 rungtynes ir vidutiniškai pelnė po 29 taškus, atliko po 7,5 rezultatyvaus perdavimo ir rinko po 38,8 naudingumo balo. Visi šie vidurkiai yra geriausi lygoje, tačiau šį sezoną palangiškė ant MKL parketo nebeišbėgs ir todėl nebus įtraukiama į galutinį statistinių rodiklių sąrašą.

Už 33 efektyvumo balus renkančios U. Čižauskaitės nugaros rikiuojasi Alytaus SRC lyderė Gedvilė Savostaitė – vid. 27 naudngumo balai. Alytiškė su 14 atkovotų kamuolių vidurkiu yra antra lygoje, nusileidžianti tik jau minėtąjai „žalgirietei“ (vid. 17,3 atk. kam.).

Rezultatyviausių žaidėjų viršūnėje po J. Jocytės išvykimo atsidūrė vilniečių lyderė Audronė Zdanevičiūtė – vidutiniškai po 23,8 taško. Pagal naudingumo balus gynėja yra penktoje vietoje (vid. 20,8 naud. bal.).

Užbaigdama pokalbį U. Čižauskaitė išskyrė merginų tobulėjimą ir žaidimo pagerėjimo priežastis.

„Daugelis merginų pradėjo treniruotis su aukštesnio lygio komandomis ir dėl to jaučiasi tikrai didelė pažanga“, – sakė 187 cm ūgio krepšininkė.

Gedvilė Savostaitė (Alytaus SRC) | nuotr. moterulyga.lt