U16 merginų treneris Tadas Stankevičius: „Žaidimą prie savų žiūrovų bandysime padaryti privalumu“

U16 merginų treneris Tadas Stankevičius: „Žaidimą prie savų žiūrovų bandysime padaryti privalumu“

Antradienį Vokietijoje (Miunchene) buvo ištraukti Europos jaunimo krepšinio čempionato burtai, kurie suskirstė komandas į grupes. Merginų U16 A diviziono čempionatas rugpjūčio 17-25 dienomis vyks Kaune.

Burtai lėmė, kad Lietuvos U16 merginų rinktinė, vadovaujama Tado Stankevičiaus, pateko į D grupę kartu su Vokietijos, Danijos ir Rusijos rinktinėmis. Lietuvos rinktinės treneris Tadas Stankevičius papasakojo apie artėjančio čempionato planus, komandas favorites ir čempionatą Lietuvoje. 

– Treneri, prieš kelias dienas buvo ištraukti U16 mergaičių čempionato burtai ir patekote į vieną grupę su Vokietijos, Danijos ir Rusijos komandomis. Kokis nuotaikos po burtų? Kaip vertinate varžoves?

A divizione nebūna komandų, kurios būna silpnos. Mes nesame priskiriamos prie favoričių komandų, tačiau ir nenuvertiname savo galimybių. Bus matyti, rinksime informaciją apie varžoves, stebėsime. Negaliu pasakyti kurios komandos yra stiprios, kurios ne. Kai kurioms žaidėjoms, tai bus išvis pirmas pasirodymas tarptautinėje arenoje, kitos jau dalyvavo turnyruose, tad ruošimės ir eisime žaisti prieš visas varžoves.

– U16 mergaičių čempionatas vyks Lietuvoje, Jūsų nuomone ar tai padės komandai, ar kaip tik gali paveikti žaidžiant savų žiūrovų akivaizdoje?

Bandysim tai padaryti privalumu.  Manau, kad  palaikyti atvažiuojantys treneriai, artimieji ir draugai pridės energijos žaidėjoms, o tai taps gera paspirtis žaidžiant savų žiūrovų akivaizdoje.

– Kas  jūsų nuomone yra šio čempionato favoritės?

Dar yra anksti apie tai kalbėti, nes čempionatas vyks tik rugpjūčio mėnesį. Man tai bus ne pirmas čempionatas dirbant su tokio amžiaus merginų rinktine, tad tikrai galiu pasakyti, kad visada būna stiprios Ispanės, Prancūzės, Rusės – jos ir liks favoritės. Tačiau kol kas dar tikrai anksti kalbėti. Daugumai merginų bus pirmieji čempionatai. Pernai dirbau su U16 mergaitėmis su kuriomis dalyvavome jaunimo olimpiniame festivalyje, mergaitės tikrai pamatė kas jų laukia Europos čempionate.

– Kokie tikslai yra iškelti U16 mergaičių rinktinei šiame čempionate?  

Kol kas apie tikslus yra anksti kalbėti, po burtų traukimo dar nebuvome susitikę su federacijos atstovais aptarti artėjančio čempionato. Visų pirma tikslus turime išsikelti patys rinktinės viduje – žaidėjos, treneriai ir visas rinktinės personalas. Turime patys žinoti, ko norime.

– Ar jau pradėjote dėlioti rinktinės sudėtį ir stebite žaidėjas?  

Stebiu merginas, ne tik jų statistiką, tačiau stebiu ir jų rungtynes gyvai. Merginos žino taip pat, kad yra stebimos ir nuo jų pačių rezultatų priklausys ar jos pateks į rinktinės sąrašą ar ne. Mergaites pažįstu, turėjome išvyką į turnyrą Baltarusijoje, turėjom pokalbius su visomis, numatėme darbus kur reikia tobulėti, kuria linkme dirbti. Merginos žino, kad yra stebimos, jos žino dėl ko stengiasi.