U16 VAIKINŲ ČEMPIONATO APŽVALGA: čempionų volas ir arši kova dėl pozicijų

U16 VAIKINŲ ČEMPIONATO APŽVALGA: čempionų volas ir arši kova dėl pozicijų

LIDL – Lietuvos moksleivių krepšinio lyga (LIDL – MKL) 2019-2020 metų sezone tęsia naują rubriką, kurioje reguliariai apžvelgiami U18, U17, U16 vaikinų bei merginų čempionatai.

Antrą sykį šį sezoną kviečiame susipažinti su situacija Jaunučių U16 vaikinų krepšinio čempionate.

Čempionų volas

Praėjusį kartą, kai rašėme apie U16 vaikinų čempionatą, pirmenybėse pralaimėjimo kartėlio nebuvo patyrusios dvi komandos, o gruodžio pradžioje tokia išliko vienintelė Sostinės KM I (8-0) ekipa.

Čempionų titulą ginantys vilniečiai lapkritį nuo penkių pergalių savo laimėjimų kraitį pakėlė iki aštuonių, o jiems ant kulnų lipanti Kauno KM Žalgiris I (6-1) patyrė pirmąjį pralaimėjimą.

Edgaro Voronovo auklėtiniai lapkričio 16-ąją Šiauliuose pateko į anksčiau jau „juoduoju arkliuku“ įvardintos vietos KA Saulė I (6-4) spąstus, kuriai nusileido 78:85.

Šioje dvikovoje žalgiriečiai nesustabdė Domanto Šarausko ir Kajaus Leliuko tandemo, kuris kartu pelnė 48 taškus, atkovojo 34 kamuolius ir surinko net 70 naudingumo balų.

Tuo metu Sostinės KM I, nors lapkritį laimėjo visas trejas rungtynes, jos nebuvo iškovotos užtikrintai – 75:74 įveiktas KM Žalgiris II (6-2), 89:88 – Kauno Tornado KM I (2-5) ir šiek tiek lengviau nugalėti minėtieji šiauliečiai – 90:71.

Aštuonios pergalės paeiliui neužmigdė ir Sostinės KM I lyderio Gedimino Aliso, kuris pripažino, jog šį sezoną pasitaikė ir ne pačių geriausių rungtynių.

„Žinoma, 0 pralaimėjimų atrodo gražiai ant popieriaus, tačiau keletą rungtynių žaidėme ne taip, kaip norėtume. Reikėjo žaisti iki galo, kai turėjome viską išspręsti per tris kėlinius.

Mano nuomone, praeitais metais iškovotas čempionų titulas mums netgi šiek tiek kenkia, nes visi varžovai prieš mus dabar žaidžia su dviguba energija“, – tinklalapiui mkl.lt kalbėjo G. Alisas.

Pats G. Alisas jau ne pirmus metus žaidžia ne tik tarp bendraamžių, bet ir tarp metais vyresnių (2003 m. gim.) krepšininkų, tačiau tai jam netrukdo būti komandos lyderiu Algirdo Milono treniruojamoje ekipoje – 16 taškų, 9,8 atkovoto kamuolio ir 23,4 naudingumo balo per susitikimą.

„Žaidimas su vyresniais man padeda tobulėti, nes gaunu progą žaisti daugiau krepšinio ir įgyju patirties. Juolab, kad viską suderinti tikrai nėra sunku, nes per dvi komandas žaidžiu jau ne pirmus metus“, – teigė G. Alisas.

Arši kova

Už praėjusių metų finalininkų rikiuojasi KM Žalgiris II ekipa, o po jų – šiauliečiai bei Sostinės KM II (5-3) komandos.

6-oje vietoje – Alytaus SRC (3-3), o 7-8 pozicijas dalinasi Klaipėdos V. Knašiaus KM I (3-4) bei Ukmergės SC (3-4) ekipos.

Tai, jog šį sezoną čempionate verda itin arši kova pažymėjo ir G. Alisas, kuris negalėjo išskirti pagrindinių keturių pretendentų į finalo ketvertą ir jau dabar yra aišku, kad konkurencija dėl patekimo į atkrintamąsias bus milžiniška.

„Šį sezoną pirmenybėse – itin daug pajėgių komandų, kurios gali duoti kovą ir bet kada nustebinti, todėl sunku kažką išskirti“, – sakė vilnietis.

Sostinės KM I šį sezoną jau išnešė sveiką kailį kovodama su KM Žalgiris II komanda, o praėjusių metų finalo pakartojimas lauks iškart po Naujųjų metų, kai sausio 12-ąją Kaune A. Milono auklėtiniai susikaus su KM Žalgiris I ekipa.

Vis dėlto, nors abi žalgiriečių komandos yra pagrindinės Sostinės KM I konkurentės dėl aukso, G. Alisas papildomos įtampos dėl to nejaučia.

„Abi KM Žalgiris komandos demonstruoja gerą žaidimą, tačiau rungtyniaudami prieš juos mes nejaučiame papildomos įtampos, nes į kiekvieną dvikovą ateiname maksimaliai susikaupę ir kaunamės lyg tai būtų finalas“, – baigė G. Alisas.

Dominuojantis trio

Spalį rašėme apie lygoje dominuojančius žaidėjus, o per daugiau nei mėnesį lyderių trejetas nepasikeitė.

Pirmenybėse ir toliau naudingiausias išlieka KM Žalgiris I centras Žygimantas Sabaliauskas, renkantis po 33,1 naudingumo balo. Aukštaūgis per susitikimą vidutiniškai pelno 17,9 taško ir atkovoja po 15,1 kamuolio.

Už žalgiriečio rikiuojasi rezultatyviausias lygos žaidėjas K. Leliukas (vid. 22 tšk.), vidutiniškai renkantis po 27,8 naudingumo balo.

Trečioje pozicijoje išliko Tornado KM vedlys Modestas Babraitis, kuris per dvikovą renka po 24,8 naudingumo balo.

Mūsų šios apžvalgos pašnekovas G. Alisas, tempiantis Sostinės KM I ekipą į pergalę po pergalės, renka po 23,4 naudingumo balo, o tai yra penktas rezultatas čempionate.