U17 VAIKINŲ ČEMPIONATO APŽVALGA: dominuojantis trejetas ir laukiantis krepšinio desertas

U17 VAIKINŲ ČEMPIONATO APŽVALGA: dominuojantis trejetas ir laukiantis krepšinio desertas

LIDL – Lietuvos moksleivių krepšinio lyga (LIDL – MKL) 2019-2020 metų sezone tęsia naują rubriką, kurioje reguliariai apžvelgiami U18, U17, U16 vaikinų bei merginų čempionatai.

Antrą sykį šį sezoną kviečiame susipažinti su situacija Jaunių U17 vaikinų krepšinio čempionate.

Dominuojantis trejetas ir stringantys vicečempionai

Besibaigiant pirmajam reguliariojo sezono ratui čempionate išryškėjo trys lyderės – Vilniaus KM I (8-0), Klaipėdos V. Knašiaus KM I (8-0) ir Sostinės KM I (8-1) ekipos.

Už jų rikiuojasi praėjusių metų vicečempionai Kauno KM Žalgiris I (6-3) krepšininkai, kurie sezono pradžioje kiek netikėtai dažnai klumpa.

Vis dėlto pralaimėjimai pateisinami tuo, jog kaip ir praeitą kartą apžvalgoje komandos treneris Rolandas Rakutis minėjo, žalgiriečiai kartu nesitreniruoja ir rungtynėse ne visada turi pagrindinius žaidėjus, o apie jų žaidimą pajėgiausia sudėtimi galėsime kalbėti tik sulaukus atkrintamųjų.

Toks išryškėjęs lyderių ketvertas nenustebino čempionų komandos V. Knašiaus KM I lyderio Mintauto Mockaus.

„Po vasaros čempionato startas buvo toks, kokio ir buvo galima tikėtis, – tinklalapiui mkl.lt kalbėjo M. Mockus. – Praeitų metų finalo ketverto dalyvės yra tarp lyderiaujančių. Labiausiai sustiprėjusi atrodo Vilniaus KM I, kuri į savo sudėtį įtraukė Mykolą Abrutį ir Matą Mikėną.“

Nepaisant aštuonių pergalių, M. Mockus pripažino, jog iškovojus čempionų titulą, gyvenimas aikštėje pasunkėjo.

„Jaučiasi, kad priešininkai deda daugiau pastangų, kad mus nugalėtų“, – pripažino klaipėdiečių lyderis.

Fantastiškai sezoną pradėjusi Vilniaus KM I ne veltui sulaukė M. Mockaus pripažinimo bei tai, jog komandą vasarą sustiprėjo, pripažino ir ekipos vedlys Emilis Butkus.

„Šiemet pasistiprinome keliais žaidėjais, o jie užkamšė praeitų metų spragas ir dabar duoda nemažai naudos. Tiesa, beveik visos komandos, prieš kurias šį sezoną žaidėme, buvo ne pilnos sudėties ir galbūt tai kažkiek padėjo“, – kuklinosi E. Butkus.

Už lyderių ketverto žengia Panevėžio KKSC/R. Sargūno SG (4-4), Vilniaus KM II (4-4) ir Šiaulių KA Saulė (4-4) ekipos. Būtent pastarąsias dvi išskyrė E. Butkus.

„Šiaulių komanda, nors ir atėjo iš B diviziono, šiemet atrodo tikrai neblogai. Taip pat Vilniaus KM II po vasaros atrodo pagerinusi žaidimą ir su visais kaunasi iki galo“, – teigė vilnietis.

Desertas

Tikras desertas MKL gerbėjų laukia jau šį sekmadienį (12.15), kuomet Klaipėdoje praėjusių metų čempionai V. Knašiaus KM I krepšininkai susitiks su taip pat dar nepralaimėjusia Vilniaus KM I ekipa.

Šioje dvikovoje kausis priešingą žaidimo stilių propaguojančios komandos – klaipėdiečiai U17 čempionate yra mažiausiai taškų per rungtynes praleidžianti ekipa, o vilniečiai – rezultatyviausia.

Jau anksčiau vilniečių pajėgumą išskyręs M. Mockus sekmadienį tikisi, jog 62,4 taško praleidžiantys klaipėdiečiai išlaikys panašią statistiką ir sustabdys uraganinį puolimą (vid. 98,5 tšk.) demonstruojančią Vilniaus KM I.

„Manau, kad mūsų stipriausia vieta yra gynyba, todėl toliau laikysimės gynybinio plano ir taip bandysime nugalėti priešininkus“, – lakoniškai kalbėjo uostamiesčio ekipos krepšininkas.

Vilniečių ekipos lyderis E. Butkus prieš artėjantį mūšį išskyrė kovą po krepšiais.

„Klausimas, ar varžovai bus stipriausias sudėties, nes tai irgi turės didelės įtakos. Nepaisant to, manau svarbiausia bus laimėti kovą po lenta ir komandinėmis pastangomis sustabdyti varžovų centrą Gabrielių Mažeiką, kadangi patys tokių aukštų žmonių neturime“, – tikino gynėjas.

Klaipėdiečių ir vilniečių akistata uostamiestyje įvyks gruodžio 15-ąją (sekmadienį), 15:00 valandą.

Asmeniniai pasirodymai

Mockus ir E. Butkus, atitinkamai renkantys 24,2 ir 23,3 naudingumo balų per susitikimą, patenka tarp efektyviausių lygos žaidėjų.

Čempionų lyderis savo žaidimo nenorėjo sureikšminti ir dėkojo komandos draugams.

„Bandau išnaudoti savo fizinius duomenis ir turiu labai gerus komandos draugus, kurie mane laiku pastebi ir atiduoda perdavimus, iš kurių susikuriu progas bei pelnau lengvus taškus“, – apie savo sėkmingą žaidimą kalbėjo M. Mockus.

Po 21 tašką pelnantis ir 10 kamuolių atkovojantis E. Butkus pripažino, jog šį sezoną neišvengė ir prastesnių pasirodymų.

„Kol kas dar tik sezono pradžia ir yra sunku daryti kažkokias išvadas. Nors buvo ir geresnių, ir prastesnių rungtynių, stengsiuosi gerinti savo žaidimą sezono eigoje“, – sakė E. Butkus.

Neabejotinas lyderis pagal naudingumo balus lygoje yra KM Žalgiris II (2-6) bokštas Rokas Jocius, per rungtynes surenkantis jų net po 35,8. Krepšininkas per dvikovą pelno po 23,4 taško ir sugriebia po 14,6 kamuolio.

Antroje vietoje su 27 naudingumo balais žengia Kauno KM Perkūnas (2-6) auklėtinis Tautvydas Baltrušaitis, trečioje – Panevėžio ekipos atstovas Dominykas Butka, renkantis po 25,4 naudingumo balo.