Ukmergėje vykusio U15 vaikinų B diviziono finalo ketverte – šeimininkų triumfas

Savaitgalį, kovo 29-30 dienomis, Ukmergėje įvyko LIDL – MKL U15 vaikinų B diviziono finalo ketvertas, po kurio paaiškėjo, kurios komandos pratęs kovas šį sezoną.

Pusfinaliai

Pirmajame pusfinalyje susikovė Kauno KM Žalgirio III ir Panevėžio KKSC komandos. Po atkaklios 70:61 (25:17, 18:16, 14:19, 13:9) pergalę šventė ir į finalą žengė jaunieji žalgiriečiai.

Edgaro Voronovo auklėtiniai po dviejų kėlinių buvo įgiję dviženklį pranašumą (43:33), tačiau trečiajame ketvirtyje panevėžiečiams buvo pavykę sumažinti atsilikimą iki dviejų taškų – 52:54.

Vis dėlto lemiamame kėlinyje kauniečiai įjungė aukštesnę pavarą ir iškovojo užtikrintą pergalę – 70:61.

Nugalėtojų gretose nesulaikomai rungtyniavo 30 taškų pelnęs Povilas Žeimys (5/11 dvit., 3/9 trit., 11/14 baud.). Gynėjas taip pat atkovojo 6 kamuolius ir atliko 4 rezultatyvius perdavimus.

Gintaro Leonavičiaus treniruojamos komandos neišgelbėjo ir galingas Everto Bartusevičiaus pasirodymas. Puolėjas pelnė 20 taškų (6/9 dvit., 8/11 baud.) ir atkovojo 14 kamuolių.

KM Žalgiris III: P. Žeimys 30 tšk. (11/14 baud.), K. Kaneckas 14 tšk. (11 atk. kam.), Ž. Juška ir F. Balčiūnas po 10 tšk.

Panevėžio KKSC: E. Bartusevičius 20 tšk. (8/11 baud., 14 atk. kam.), V. Tallat-Kelpša 14 tšk. (3/12 trit., 6 kld.), T. Kriščiūnas 13 tšk. (8 atk. kam.).

Antrajame pusfinalyje šeimininkų Ukmergės SC ekipa 63:58 (18:21, 18:18, 11:12, 16:7) palaužė Raseinių KKSC krepšininkų pasipriešinimą.

Vitalijaus Martikonio auklėtinius išgelbėjo puikiai sužaistas ketvirtasis kėlinys, kurį šeimininkai laimėjo 16:7.

Dar trečiojo ketvirčio gale pradėję sėkmingą atkarpą, ukmergiškiai ją pratęsė lemiamame ketvirtyje (14:4) ir persvėrė rungtynių rezultatą (59:55) bei pergalės iš savo rankų nebepaleido – 63:58.

Nugalėtojų gretose rezultatyviausiai žaidęs Tomas Petronis pelnė 16 taškų (7/15 dvit., 2/3 baud.) ir atkovojo 13 kamuolių.

Ukmergės SC: T. Petronis 16 tšk. (13 atk. kam.), M. Piešina 13 tšk., J. Gineika 11 tšk.

Raseinių KKSC: A. Bražas 12 tšk., N. Vaivada (11 atk. kam.) ir M. Nazimovas po 11 tšk.

Finalai

Bronzos medaliais pasidabino Panevėžio KKSC krepšininkai, kurie mažajame finale 75:56 (34:10, 15:16, 9:17, 17:13) nepaliko vilčių raseiniškiams.

Leonavičiaus auklėtiniai jau pirmajame kėlinyje įgijo triuškinamą persvarą (34:10) ir užtikrintai saugojo susikrautą solidų pranašumą – 75:56.

Nugalėtojų gretose vėl išsiskyrė E. Bartusevičius. Panevėžiečių lyderis pelnė 15 taškų (7/11 dvit., 1/2 baud.) ir atkovojo tiek pat kamuolių.

Panevėžio KKSC: V. Tallat-Kelpša 18 tšk. (8 atk. kam., 7 rez. perd.), M. Mickeliūnas ir E. Bartusevičius (15 atk. kam.) po 15 tšk.

Raseinių KKSC: A. Atkačiūnas 12 tšk., A. Bražas 11 tšk., M. Nazimovas 10 tšk.

Didžiajame finale vietinius sirgalius pradžiugino Ukmergės SC krepšininkai, kurie 71:40 (24:10, 18:7, 16:12, 13:12) sutriuškino KM Žalgirio III ekipą.

Martikonio auklėtiniai ant parketo dominavo nuo pirmųjų minučių ir po dviejų kėlinių turėjo solidų pranašumą – 41:17.

Po pertraukos šeimininkai toliau kontroliavo žaidimo eigą ir iškovojo daugiau negu įtikinamą pergalę – 71:40.

Po finalo ketverto paaiškėjo, jog dėl teisės kitais metais žaisti A divizione KM Žalgirio III komanda kovos su KM Perkūnu, o Panevėžio KKSC krepšininkai su Vilniaus KM I ekipa.

Ukmergės SC tiesiogiai pateko į A divizioną ir dar šį sezoną kausis dėl patekimo į atkrintamąsias su KM Žalgirio II ekipa.

Čempionų gretose rezultatyviausiai rungtyniavęs Mantas Piešina surinko 20 taškų (5/8 dvit., 3/7 trit., 1/1 baud.) ir atkovojo 8 kamuolius.

Ukmergės SC: M. Piešina 20 tšk. (8 atk. kam.), T. Petronis 18 tšk. (8/8 baud.), R. Rukas 11 tšk. (13 atk. kam.).

KM Žalgiris III: P. Žeimys 11 tšk. (2/10 trit., -4 naud. bal.), Ž. Juška ir M. Kasiukevičius (8 atk. kam.) po 10 tšk.