Klaipėdoje vykusiame U16 vaikinų B diviziono finalo ketverte triumfavo kėdainiškiai

Savaitgalį, balandžio 5-6 dienomis, Klaipėdoje įvyko LIDL – MKL U16 vaikinų B diviziono finalo ketverto kovos, po kurių nugalėtojų taurę į viršų kėlė Kėdainių SC – Nevėžio krepšininkai.

Pusfinaliai

Pirmajame pusfinalyje susikovė šeimininkų Klaipėdos KM – Tobula instaliacija ekipa su Šiaulių KA Saulė – ASKA krepšininkais.

Puikiai antrąją mačo dalį sužaidę šiauliečiai iškovojo užtikrintą pergalę – 82:56 (17:14, 15:11, 24:21, 26:10).

Lemiamas rungtynių kėlinys žadėjo intrigą, nes po trijų kėlinių šeimininkai turėjo tik dešimties taškų deficitą (46:56), tačiau Egidijaus Vasiliausko auklėtiniai kėlinį pradėjo atkarpa 12:3 (68:49) ir jų pranašumas abejonių nebekėlė.

Nugalėtojų gretose spindėjo Tito Pažarausko ir Kajaus Leliuko duetas. Pirmasis šiauliečiams pelnė 26 taškus (13/18 dvit., 0/3 trit., 0/2 baud.) ir perėmė 6 kamuolius, o antrasis surinko 23 taškus (9/18 dvit., 5/5 baud.) ir atkovojo 15 kamuolių.

Aivaro Preikšaičio treniruojamoje komandoje išsiskyrė dvigubą dublį surinkęs Eduardo Custodio – 17 taškų (2/4 dvit., 4/10 trit., 1/1 baud.) ir 12 atkovotų kamuolių.

Klaipėdos KM – Tobula instaliacija: E. Custodio 17 tšk. (12 atk. kam.), K. Bielskis 15 tšk., K. Burneika 13 tšk. (10 atk. kam.).

Šiaulių KA Saulė – ASKA: T. Pažarauskas 26 tšk. (13/18 dvit., 6 per. kam.), K. Leliukas 23 tšk. (15 atk. kam.), V. Slanina 18 tšk. (8 atk. kam.).

Antrajame pusfinalyje savo pranašumą įrodė Kėdainių SC – Nevėžio krepšininkai. Jie 77:65 (23:13, 12:26, 17:10, 25:16) įveikė kitą uostamiesčio ekipą V. Knašiaus KM III.

Pirmoje mačo dalyje vyko permaininga kova ir nors kėdainiškiai per pirmąsias dešimt minučių susikrovė dviženklį pranašumą (23:13), klaipėdiečiai antrajame kėlinyje sugebėjo išsiveržti į priekį – 39:35.

Likus mažiau nei penkioms minutėms iki rungtynių pabaigos, rezultatas buvo lygus – 62:62, tačiau 8:2 (70:64) atkarpą laimėję Lauryno Valucko treniruojami krepšininkai pabėgo į priekį ir užtikrintai užbaigė dvikovą – 77:65.

Nugalėtojus į priekį vedė Armandas Macinavičius. Universaliai žaidęs gynėjas pelnė 38 taškus (14/19 dvit, 2/9 trit., 4/9 baud.), atkovojo 9 kamuolius, atliko 6 rezultatyvius perdavimus, tačiau 7 sykius suklydo.

Mindaugo Bugio treniruojamoje ekipoje rezultatyviausiai žaidė 13 taškų pelnęs (4/7 dvit., 1/3 trit., 2/3 baud.) Mantvydas Gedrimas.

Kėdainių SC – Nevėžis: A. Macinavičius 38 tšk. (14/19 dvit., 9 atk. kam., 6 rez. perd., 7 kld.), L. Bareika 15 tšk. (13 atk. kam.).

Knašiaus KM III: M. Gedrimas 13 tšk., M. Mockevičius 11 tšk. (9 atk. kam.).

Finalai

Bronzos medalius iškovojo V. Knašiaus KM III ekipa. Uostamiesčio derbyje jie 66:60 (25:19, 15:8, 11:18, 15:15) įveikė Klaipėdos KM – Tobula instaliacija.

Bugio auklėtiniai pirmoje mačo dalyje susikrovė dviženklį pranašumą (40:27), tačiau Klaipėdos KM ketvirtojo kėlinio pradžioje pavyko sumažinti atsilikimą iki minimumo – 50:51.

Vis dėlto, A. Preikšaičio auklėtiniams galutinai perlaužti rungtynių eigos nepavyko ir pergalę šventė V. Knašiaus KM III komanda – 66:60.

Nugalėtojus į pergalę atvedė 28 taškus pelnęs (5/10 dvit., 5/11 trit., 3/6 baud.) Arnas Knystautas.

Klaipėdos KM – Tobula instaliacija ekipoje išsiskyrė dvigubą dublį surinkęs Kristupas Bielskis. Puolėjas pelnė 13 taškų (5/10 dvit., 0/3 trit., 3/6 baud.) ir atkovojo 15 kamuolių.

Klaipėdos KM – Tobula instaliacija: K. Burneika (9 atk. kam.) ir D. Lengvys (9 atk. kam.) po 14 tšk., K. Bielskis 13 tšk. (15 atk. kam.), E. Custodio 10 tšk. (8 atk. kam., 6 rez. perd.).

Knašiaus KM III: A. Knystautas 28, E. Pilybas 13 tšk.

Didžiajame finale susitiko Šiaulių KA Saulė – ASKA ir Kėdainių SC – Nevėžio ekipos, kur pergalę šventė pastarieji – 74:59 (24:17, 17:16, 22:13, 11:13).

Kėdainiškiai jau pirmoje mačo dalyje šovė į priekį ir po dviejų kėlinių turėjo aštuonių taškų pranašumą – 41:33.

Po pertraukos L. Valucko auklėtiniai nemažino apsukų ir padidino savo persvarą iki 17-os taškų – 63:46.

Lemiamame ketvirtyje Nevėžis kontroliavo mačo eigą ir iškovojo užtikrintą pergalę – 74:59.

Čempionų gretose vėl rezultatyviausiai žaidė A. Macinavičius. Kėdainiškių lyderis pelnė 33 taškus (5/11 dvit., 4/14 trit., 11/14 baud.) ir atkovojo 8 kamuolius.

Šiauliečių gretose išsiskyrė 13 taškų pelnęs (4/10 dvit., 1/4 trit., 2/3 baud.) ir 9 kamuolius atkovojęs T. Pažarauskas.

Šiaulių KA Saulė – ASKA: T. Pažarauskas 13 (9 atk. kam.), V. Slanina ir M. Gasparaitis po 11 tšk., K. Leliukas 10 tšk. (11 atk. kam.).

Kėdainių SC – Nevėžis: A. Macinavičius 33 tšk. (8 atk. kam.), L. Bareika 12 tšk. (18 atk. kam.)

Po finalo ketverto paaiškėjo, jog dėl patekimo į A diviziono atkrintamąsias varžybas kausis Kėdainių krepšininkai. Jų varžovai bus 8-ąją vietą A divizione užėmę Kauno Tornado KM I – Sharp ekipa.

Dėl teisės kitą sezoną žaisti A divizione Šiaulių KA Saulė – ASKA kovos su Palangos SC – Žemaitija, o V. Knašiaus KM III su Vilniaus Sostinės KM II – Mes rūšiuojam.