Vaikinų mokyklų reitingo viršūnėje tvirtai laikosi Sostinės krepšinio mokykla

Vaikinų mokyklų reitingo viršūnėje tvirtai laikosi Sostinės krepšinio mokykla

Lietuvos moksleivių krepšinio lyga suskaičiavo visus 2022/23 metų sezono įskaitinius taškus, po kurių paaiškėjo Vaikinų, Merginų ir Bendro reitingo nugalėtojai. Birželio 8 dieną, Raudondvario dvare vykusiame sezono uždarymo renginyje prizus atsiėmė mokyklų atstovai.

Primename, kad LIDL-MKL sezono reitingas sudaromas atsižvelgiant į visų Moksleivių krepšinio lygos čempionatuose dalyvaujančių komandų rezultatus.

Šiandien kviečiame apžvelgti kokių pokyčių turime vaikinų krepšinio mokyklų reitinge.

Reitingo viršuje kaip ir pernai užtikrintai laikosi masiškiausia krepšinio mokykla Lietuvoje – Sostinės krepšinio mokykla (SKM). Šis sezonas SKM‘ui nebuvo toks sėkmingi kaip praėjęs ir jie prarado daugiau kaip 20 reitingo taškų. Turbūt didžiausias nusivylimas, Jaunių U17 čempionate vienam iš SKM flagmanų SKM I – GELAN, kurio pagrindu buvo suformuota pernykštė auksinė U16 karta, nepavyko užsikabinti aukso. Jaunių U18 čempionato lūkesčiai irgi buvo didesni, bet situaciją pataisė U16 vyrai, kurie užtikrintai nusiskynė aukso medalius. Sostinės krepšinio mokykla dėl savo masiškumo turi net po kelias komandas ir ne viename čempionate. To pilnai užtenka, kad išlaikyti pirmą reitingo poziciją.

„Labai džiaugiamės, nes tai jau 5 kartas su karantininiais metais kai tampame geriausia vaikinų mokykla. Tai mums yra pakankamai netikėta, nes šis sezonas nebuvo toks, kokio maksimaliai tikėjomės. Turbūt tai yra pavyzdys, kad nepaisant to, ko tikiesi, visada reikia siekti maksimalaus rezultato visuose divizionuose. kuriuose dalyvauji. Sveikiname visus savo žaidėjus, trenerius, tėvelius bei dėkojame už puikų sezoną. Labai visais didžiuojamės bei linkime pačios geriausios vasaros.” , – po apdovanojimų kalbėjo SKM atstovas spaudai Balys Šmigelskas.

Antroje vietoje pirmasis šoktelėjimas į viršų ir dar vieni sostinės atstovai – Vilniaus krepšinio mokykla. Prie praėjusių metų reitingo sugebėjo pridėti daugiau nei 30 taškų. Kiek netikėtai prasibrovę į U18 čempionato finalą vilniečiai susirinko dar papildomų reitingo taškų, kurie leido VKM‘ui aplenkti galutinėje įskaitoje Kauno „Žalgirio“ krepšinio akademiją. Berniukų U14 auksas – dėsningas. Bet potencialo VKM turi ir daugiau. Edvinas Justa su U16 ir U17 karta, švelniai tariant plano neįvykdė ir iškrito ketvirtfinalio serijose. Žinant šių komandų pajėgumą kitais metais galima tikėtis ir dar didesnio taškų šuolio.

Trečioje vietoje pirmas kritimas žemyn. Kauno KA „Žalgiris“ iš antros pozicijos krenta į trečią, prarasdamas apie 40 reitingo taškų. Tendencijos kauniečių neturėtų džiuginti. Kitais metais Auksinė Remigijaus Bardausko komanda bei praeitų metų pirmūnai Arūno Visocko antroji komanda reitingo taškų nebe atneš.  Žinoma KA „Žalgiris“  turi tikrai pajėgių ekipų ir kituose čempionatuose. Manto Juzėno vedama komanda pasidabino auksu u17 čempionate. Į finalinį ketvertą taip pat prasibrovė ir U15 komanda. Pirmojo iššūkio čempionate į A divizioną Žalgiriui išsikrapštyti šiemet nepavyko.

Ketvirtoje vietoje turbūt didžiausi šių metų nelaimėliai – Klaipėdos Vlado Knašiaus krepšinio mokykla.  Pats metų rezultatas yra tikrai geras: išlaikyta 4 vieta ir pridėta 40 reitingo taškų lyginant su pernai. Bet tai kas įvyko finaliniuose ketvertuose, šiemet Klaipėdai buvo visiškas košmaras. Jaunių U18 čempionate po pratęsimo palaidotas pusfinalis KA „Žalgiris“. Jaunių U17 čempionate pusfinalyje likus 3 minutėms turint +12 prapilta KM „Tornado“. Jaunučių U16 čempionate atiduotas pusfinalis Klaipėdos krepšinio mokyklai, nors 3 kėlinius Knašiukai buvo priekyje. Jaunučių U15 užleista aukščiausia pakyla KM „Tornado“. Klaipėdiečiam šiemet sėkmė šypsojosi tik Berniukų U13 čempionate. Taigi nepaisant reitingo augimo, galima sakyti, kad Knašiaus krepšinio mokykla galėjo turėti daugiau, gal net būti antroje pozicijoje.

Penktoje vietoje sutinkame – KM „Tornado“. Tornadas nors išliko penktoje pozicijoje lyginant su pernai į savo krepšelį pridėjo beveik 50 reitingo taškų. Šiemet to nepavyko padaryti nei vienai sporto mokyklai. Puikų pasirodymą surengė Jaunučių U15 čempionate triumfavusi Aivaro Grigaliūno ekipa.  Jaunių U17 sprogimas atėjus iš B diviziono ir patekus tiesiai į elitinio diviziono finalą. Ateina ir nauji čempionai – U12 karta, kurie tikrai turi nemažą potencialo ateityje parinkti Tornadui daugiau taškų.

Toliau didelių pokyčių neišvydome. Šiaulių Saulė išlaikė 6-tą poziciją + 30 reitingo taškų. Panevėžys palypėjo į 7-tą su +45 reitingo taškais. Kauno KM Perkūnas, nors ir išlaikė reitingo taškus, bet nukrito į 8–tą. Dešimtuką uždaro Klaipėdos krepšinio mokykla nukritusi iš 8 vietos į 9. Ir pirmasis Dešimtuko naujokas yra Nacionalinė krepšinio akademija.

Didžiausia reitingo šuoli šiemet pademonstravo Palangos sporto centras šoktelėję net 10 pozicijų į viršų, iš 23 į 13.

Tiek apie Vaikinus, netrukus – merginų naujojo reitingo apžvalga.

Moksleivių krepšinio lygos 2022/2023 m. sezono Vaikinų grupės reitingas:

Vaikinų reitingas
Mokykla Taškai
1 “Sostinės” krepšinio mokykla,VšĮ 402.50
2 Vilniaus miesto krepšinio mokykla 282.25
3 Kauno KM “Žalgiris” 267.75
4 Klaipėdos Vl.Knašiaus KM 265.75
5 Kauno VšĮ “Tornado” KM 181.75
6 Šiaulių krepšinio akademija “Saulė” 154.25
7 Panevėžio SC 142.25
8 Kauno KM “Perkūnas” 120.25
9 Klaipėdos krepšinio mokykla, VšĮ 101.00
10 Nacionalinė krepšinio akademija 96.25

 

Visą MKL sezono reitingų sąrašą rasite ČIA

 

______

Justas Kučinskas (EuroStepas)