Atrankos turnyre dominavę jaunieji žalgiriečiai – čempionai

2015 01 18 Keturias triuškinamas pergales per tris dienas iškovoję Kauno „Žalgirio“ aštuoniolikmečiai tapo Eurolygos jaunimo atrankos turnyro Kaune nugalėtojais.

Finalo rungtynėse Tomo Masiulio auklėtiniai, stebint 2 tūkst. žiūrovų, 87:65 (21:9, 25:17, 19:28, 22:11) nepaliko vilčių Rygos VEF komandai ir iškovojo kelialapį į pagrindines varžybas, kurios gegužę vyks Madride.

Grupės etape trejas rungtynes laimėję vidutine 31 taško persvara, kauniečiai problemų neturėjo ir finale. Dar pirmajame kėlinyje jie įgijo dviženklę persvarą, o antrajame pirmavo triuškinamai – 34:14.

Latviai atkuto po ilgosios pertraukos ir buvo sumažinę atsilikimą iki 52:60, tačiau žalgiriečiai ketvirtą kėlinį pradėjo spurtu 10:0 ir mačo baigtis tapo aiški – 75:54.

Visa galva aukščiau už varžovus buvę žalgiriečiai užėmė dvi vietas geriausių turnyro žaidėjų penketuke. Vidutiniškai po 22 taškus ir 10,3 atkovoto kamuolio turnyre rinkęs Martynas Echodas buvo išrinktas naudingiausiu žaidėju ir geriausiu sunkiuoju krašto puolėju.

„Laimėjome turnyrą ir įgyvendinome pagrindinį planą. Kartais šiek tiek šlubuodavo mūsų gynyba, tačiau rezultatas labai geras, – tinklalapiui „BasketNews.lt“ kalbėjo naudingiausiu turnyro žaidėju išrinktas 204 cm ūgio Echodas. – Naudingiausio turnyro žaidėjo prizas man reiškia daug, tai papildomas stimulas toliau tobulėti. Tačiau be ekipos draugų pagalbos to nebūčiau pasiekęs.“

Klaipėdos „Neptūno“ kauniečiams paskolintas Laurynas Beliauskas išrinktas geriausiu turnyro įžaidėju. Jis turnyre pelnydavo po 13 taškų ir atlikdavo po 6,3 rezultatyvaus perdavimo.

Analogišką turnyrą namie jaunieji žalgiriečiai buvo laimėję ir pernai, tada komandai atstovavo Echodas, Martynas Varnas ir Laurynas Birutis.

„Žalgiris“: Martynas Echodas 21, Laurynas Birutis 15 (14 atk. kam.), Laurynas Beliauskas 14 (7 rez. perd.), Arnoldas Kulboka 10, Martynas Varnas 9, Gytis Masiulis 7, Eimantas Stankevičius ir Justas Klimavičius po 4, Mykolas Dieninis 3.

VEF: Karlis Šilinis 23, Rodionas Kurucas 16.

Tomas Masiulis („Žalgirio“ treneris): „Galutiniai visų rungtynių rezultatai neatspindi to, kiek jėgų turėjome palikti. Tikrai nebuvo lengva. Buvo ir įtampos ir nervų, bet tai natūralu. Džiaugiamės, kad žaidėjai, iš kurių tikimės rezultatų, rungtyniavo gerai. Žaidėjai, kurie rungtyniauja Nacionalinėje krepšinio lygoje, parodė, kad rungtyniaudami tarp vyrų įgavo patirties ir žaisdami prieš savo bendraamžius jaučiasi geriau.

Labai smagu, kad Laurynas Beliauskas mums smarkiai padėjo, įžaidėjo pozicijoje jam nusimato šviesi ateitis. Martynas Varnas šiemet nepateko tarp geriausiųjų turnyro žaidėjų, tačiau jis yra tikras kapitonas, tiek aikštelėje, tiek rūbinėje. Į Madridą vyksime maksimaliai susikoncentravę ir nusiteikę. Ten tikrai nebus taip lengva, rungtyniausime ne savo aikštėje, ekipos taip pat bus kur kas stipresnės, tačiau važiuosime kautis.“

Informacija: Daumantas Zavališinas, Basketnews.lt
Nuotraukas: Modestas Gailiūnas, Basketnews.lt