EYBL U17 trečiojo turo turnyre Š.Marčiulionio KA užėmė pirmąją vietą

EYBL U17 trečiojo turo turnyre Š.Marčiulionio KA užėmė pirmąją vietą

2012 02 27 Europos jaunių krepšinio lygos U17 amžiaus grupės trečiojo turo turnyras vasario 24-26 dienomis vyko Ventspilyje (Latvija). Š.Marčiulionio KA I-YIT komanda, nugalėjusi Švedijos, Ukrainos, Baltarusijos ir Maskvos bendraamžių komandas tapo EYBL U17 trečiojo turo čempione. Martynas Gaižauskas išrinktas į Simbolinį turnyro žaidėjų penketą!
 
Pirmąją rungtynių dieną rezultatu 82:61 Š.Marčiulionio krepšinio akademijos auklėtiniai  gana nesunkiai įveikė Alvik Basket Stockholm, Sweden ekipą. Antrąją dieną jie 51:39 nugalėjo BC Vedmedi Kiev, Ukraine komandą ir po labai atkaklios kovos rezultatu 63:61 – BC Minsk 2006, Belarus krepšininkus. Vėliau, rezultatu 57:51 įveikusi BS Samara, Russia ekipą, Š.Marčiulionio KA I-YIT komanda, kaip ir antrame ture, tapo nugalėtoja. Apie EYBL U17 trečiojo turo turnyro rungtynes pasakoja komandos treneris Tomas Purlys.

“Traumų ir ligų išretinta Š.Marčiulionio KA I-YIT komanda į Venspilį vyko taip pat ne pagrindinės sudėties: trys žaidėjai liko namie. Džiaugiuosi, kad komanda žaidė labai gerai, kovingai ir nugalėjo stiprias bendraamžių komandas iš Baltarusijos, Maskvos bei Ukrainos. Pirmosios ir antrosios rungtynės prieš švedus bei ukrainiečius mums nebuvo sunkios, nes nemažą persvarą jau įgijome pirmoje rungtynių pusėje.
 
Trečiosios rungtynės prieš Minsko bendraamžius buvo pačios sunkiausios: laimėjome tik 2 taškais. Pusė baltarusių komandos yra labai aukšti žaidėjai – virš dviejų metrų, todėl pergalė prieš juos mums yra labai svarbi.  Gaila, kad kita stipri Ukrainos komanda iš Donecko dėl techninių kliūčių neatvyko, todėl mums, kaip ir kitoms komandoms, buvo įskaityta pergalė 20:0. Paskutinės rungtynės prieš pajėgią Rusijos Samaros komandą taip pat buvo gana įtemptos: nors visą laiką pirmavome, bet rezultato skirtumas išliko nedidelis. 
 
Džiaugiuosi, kad šiame ture labai sėkmingai sužaidė gerų fizinių duomenų Martynas Gaižauskas, kuris buvo išrinktas į Simbolinį turnyro žaidėjų penketą. Tikiuosi, kad jis įgaus daugiau pasitikėjimo savimi ir atkrentamųjų varžybų metu bus didelė parama komandai. Kaip visada šį sezoną stabiliai ir gerai žaidė Gediminas Žalalis. Nors Benas Vaitulionis dar tik atsigauna po traumos, bet šiame ture jis jau vėl žaidė gerai. Dar noriu paminėti Lauryną Patašių bei Deividą Kumelį, kuris puikiai vadovavo komandai.” 

Informacija: Š.Marčiulionio krepšinio akademija