Kretingos SM – U18 vaikinų B diviziono laimėtojai

Savaitgalį, kovo 22-23 dienomis, Kretingoje įvyko LIDL – MKL U18 vaikinų B diviziono finalo ketvertas, po kurio paaiškėjo, jog kovas A divizione pratęs Kretingos SM ekipa.

Pusfinaliai

Pirmajame pusfinalyje susitiko šeimininkų teisėmis žaidusi Kretingos SM komanda ir Plungės SRC.

Po dramatiškos kovos 67:65 (24:17, 10:12, 22:19, 11:17) pergalę iškovojo namuose žaidę kretingiškiai.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje Arimanto Mikaločiaus auklėtiniai turėjo įtikinamą pranašumą (63:48), tačiau, likus 36 sekundėms iki mačo pabaigos, Laurynas Vaištaras dvitaškiu metimu Plungės SRC atsilikimą sumažino iki trijų taškų – 64:67.

Vis dėlto Virgilijaus Lapio auklėtiniams išsigelbėti dvikovoje pritrūko laiko ir į finalą žengė Kretingos SM – 67:65.

Nugalėtojus į priekį vedė 23 taškus pelnęs Tadas Budrys. Aukštaūgis per 32 minutes taip pat spėjo atkovoti 11 kamuolių ir surinkti 33 naudingumo balus.

Plungės SRC nuo pralaimėjimo neišgelbėjo puikus Lauryno Vaištaro pasirodymas. Puolėjas per 30 minučių pelnė 22 taškus, atkovojo 17 kamuolių ir surinko 26 naudingumo balus.

Kretingos SM: T. Budrys 23 tšk. (11 atk. kam., 33 naud. bal.), A. Sabaliauskas 19 tšk. (10 atk. kam., 26 naud. bal.), K. Stonkus 14 tšk. (3/17 dvit., 2/12 trit., 2/10 baud., 8 atk. kam., 6 rez. perd., 6 kld., -10 naud. bal.).

Plungės SRC: L. Vaištaras 22 tšk. (17 atk. kam., 26 naud. bal.), M. Mažeika 11 tšk., R. Rutkus 10 tšk. (4/16 dvit., 14 atk. kam., 9 rez. perd.).

Antrajame pusfinalyje susitiko Alytaus SRC su Vilniaus KM III ekipa, kur pergalę 84:65 (24:11, 24:11, 16:16, 20:27) šventė dzūkai.

Alytiškiai jau pirmoje mačo dalyje truktelėjo į priekį (48:22) ir po pertraukos sutvarkė formalumus – 84:65.

Nugalėtojų gretose išsiskyrė 19 taškų pelnęs, 15 kamuolių atkovojęs ir 29 naudingumo balus surinkęs Rokas Bučys.

Tarp Pauliaus Budėno auklėtinių rezultatyviausias su 19 taškų (10 atk. kam., 27 naud. bal.) buvo Lukas Lesmanavičius.

Alytaus SRC: R. Bučys 19 tšk. (15 atk. kam., 29 naud. bal.), A. Šeštokas 18 tšk. (8 rez. perd., 25 naud. bal.), E. Baliukonis 15 tšk. (10 atk. kam., 25 naud. bal.), K. Rokas 10 tšk..

Vilniaus KM III: L. Lesmanavičius 19 tšk. (10 atk. kam., 27 naud. bal.), A. Vrublevskis 15 tšk..

Finalai

U18 vaikinų B divizione 3-iąją vietą iškovojo Plungės SRC krepšininkai. Plungiškiai mažajame finale 90:66 (23:23, 29:23, 22:18, 16:2) nepaliko vilčių Vilniaus KM III ekipai.

Trys kėliniai vilniečiams sutriuškinimo nežadėjo (64:74), tačiau vos du sukrapštyti taškai per lemiamą ketvirtį lėmė Pauliaus Budėno auklėtinių pralaimėjimą – 66:90.

Su trigubu dubliu flirtavęs Laurynas Vaištaras nugalėtojams pelnė 30 taškų, atkovojo 13 kamuolių, atliko 9 rezultatyvius perdavimus ir surinko 42 naudingumo balus.

Vilniečiams 22 taškus pelnė Lukas Lesmanavičius.

Plungės SRC: L. Vaištaras 30 tšk. (13 atk. kam., 9 rez. perd., 42 naud. bal.), D. Šeršenis 14 tšk., R. Kurmis 12 tšk.

Vilniaus KM III: L. Lesmanavičius 22 tšk., T. Beinarovičius ir E. Petrauskas (10 atk. kam.) po 13 tšk., T. Sadauskas 10 tšk.

Rungtynių nuotraukų albumą galite peržiūrėti čia>>>

U18 vaikinų B diviziono finale vyko atkaklesnė kovo, o vietinių žiūrovų džiaugsmui pergalę šventė Kretingos SM krepšininkai. Kretingiškiai 74:67 (24:30, 12:13, 20:11, 18:13) įveikė Alytaus SRC ekipą ir iškovojo teisę kautis su 8-ąją vietą A divizione užėmusia komanda dėl patekimo į atkrintamąsias.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje dzūkai dar pirmavo (58:56), tačiau šeimininkai surengė spurtą 14:3 ir užtikrintai užbaigė rungtynes – 74:67.

Nugalėtojus į priekį vedė, po sunkaus pusfinalio reabilitavęsis, Kornelijus Stonkus. Gynėjas pelnė 37 taškus, atkovojo 8 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus, suklydo 6 sykius ir surinko 30 naudingumo balų.

Alytiškių gretose išsiskyrė 23 taškus pelnęs ir 5 rezultatyvius perdavimus atlikęs Arminas Šeštokas.

Kretingos SM: K. Stonkus 37 tšk. (13/14 baud., 8 atk. kam., 5 rez. perd., 6 kld., 30 naud. bal.), T. Budrys 18  tšk. (17 atk. kam., 24 naud. bal.), A. Sabaliauskas 10 tšk. (9 atk. kam.).

Alytaus SRC: A. Šeštokas 23 tšk. (5 rez. perd.), E. Astrauskas 14 tšk. (18 atk. kam.), R. Bučys 11 tšk., G. Simanavičius 10 tšk. (10 atk. kam.).