„LIDL-MKL“ U15 vaikinai: čempionai finale titulo negins

„LIDL-MKL“ U15 vaikinai: čempionai finale titulo negins

Kaune vykstančiame „LIDL-MKL“ penkiolikmečių vaikinų finalo ketverto varžybose paaiškėjo komandos, rytoj susikausiančios dėl aukso medalių ir nugalėtojų taurės. Jomis po panašių rungtynių tapo Vilniaus KM I-„Teknos“ bei Sabonio KC I-BEKO krepšininkai.

Vilniečiai pirmame pusfinalyje 77:62 eliminavo kitą sostinės komandą – titulą gynusius Sostinės KM I-„Warranty Expert“ ekipą.

VKM sportininkai pirmavo nuo pat pirmų minučių, tačiau varžovai per daug toli neatsiliko ir nuolat kvėpavo į nugaras, išlaikydami tik kelių taškų deficitą. Trečiame kėlinyje skirtumas buvo ištirpdytas iki minimumo, tačiau perlaužti rungtynių ir išsiveržti į priekį SKM komandai nepavyko, tad pergale ir bilietu į finalą džiaugėsi Vilniaus KM I ekipa.

Nugalėtojų komandoje įspūdingą pasirodymą surengė Emilis Butkus, kurio sąskaitoje – net 29 taškai ir 15 atkovotų kamuolių. Ervinas Logunovas prie laimėjimo prisidėjo 17 taškų, Rytis Lemežis – 13.

„Šiandien labai svarbu buvo tai, kad atkovojome žymiai daugiau kamuolių“ – po pergalės kalbėjo VKM lyderis E. Butkus. – „Taip pat visi įnešė daug energijos ir nors kartais pamesdavome galvą, rungtynių gale pavyko stabilizuotis ir laimėti.

Jėgų rytojui privalo užtekti – jau vien mintis, kad laukia finalas, suteikia papildomą impulsą, tad eisime ir atiduosime viską, kas liko, kad iškovotume pergalę“.

Antrajame pusfinalyje kova irgi buvo itin rimta, o čia pergale džiaugėsi antrą pusę solidžiau sužaidę Sabonio KC I-„BEKO“ vaikinai, rezultatu 84:67 nugalėję svečius iš pajūrio – V. Knašiaus KM I-„Authentic Cars“ komandą.

Rungtynės prasidėjo lygiai ir pirmaujanti komanda keitėsi ne kartą, tačiau įpusėjus rungtynėms 5 taškų persvarą turėjo klaipėdiečiai – 44:39. Tačiau po pertraukos Kauno komandą išėjo dar labiau užsivedusi, supančiojo varžovus savo gynyboje ir laimėję kėlinį net 27:5 pasidėjo rimtus pamatus pergalei. Paskutiniame ketvirtyje Klaipėdos krepšininkai nebeatsigavo ir laimėjimu džiaugėsi finalinio ketverto šeimininkai.

Kauno komandą į priekį vedė Edas Valenta, kurio sąskaitoje – 18 taškų. Oleg Kojenets prie pergalės pridėjo 16 taškų ir 11 atkovotų kamuolių.

Pralaimėtojų gretose išsiskyrė Mintautas Mockus su 27 taškais,  po 14 pelnė Jokūbas Skurdenis bei Radvilas Kneižys.

„Manau, kad šiandien pergalę labiausiai lėmė gynyba“ – pradėjo savo komentarą kauniečių atstoas E. Valenta. – „Kai pradėjome gerai gintis, viskas buvo lengviau ir puolime. Tad svarbiausi faktoriai iš esmės buvo gera gynyba, agresija ir komandinis žaidimas.

Akcentai prieš rytojaus finalą – sustabdyti pagrindinius priešininkų lyderius, kovoti dėl kiekvieno aikštės centimetro ir palaikyti vienas kitą. Šiandien pirmoje dalyje tai nelabai pavyko, žaidėme po vieną ir prastai gynėmės. Antroje pusėje pradėjome žaisti labiau kaip komanda ir bėgti į greitą puolimą, tačiau manau, kad viską atlikti buvo galima daug geriau.

Rytoj bus svarbu žaisti ne po vieną, kovoti dėl kiekvieno kamuolio ir centimetro, nes jis gali būti svarbus galutiniame rezultate. Esame motyvuoti šiemet laimėti čempionatą“ – ambicijų nestokojo E. Valenta.

Jaunučių U15 (gim. 2003m.) vaikinų čempionato finalo ketvertas

(Sabonio krepšinio centras – Pašilės g. 41, Kaunas)

05.20 13.00 rungtynės dėl 3 vietos: Sostinės KM I -„Warranty Expert“ – V. Knašiaus KM I -„Authentic Cars“

05.20 15.15 rungtynės dėl 1 vietos: Vilniaus KM-I „Teknos“ – Sabonio KC I -„BEKO“ (Finalo tiesioginė vaizdo transliacija)