LIDL – MKL U14 berniukų finalo ketvertas: čempionų titulą ginantys žalgiriečiai prieš pirmą kartą lemiamų kovų duonos ragausiančius klaipėdiečius

LIDL – MKL U14 berniukų finalo ketvertas: čempionų titulą ginantys žalgiriečiai prieš pirmą kartą lemiamų kovų duonos ragausiančius klaipėdiečius

Artėjantį savaitgalį (gegužės 25 – 26 d.) Kaune įvyks LIDL – MKL U14 berniukų krepšinio čempionato lemiamos kovos, po kurių paaiškės turnyro nugalėtojai.

Į finalo ketvertą pateko dvi šeimininkų ekipos – Kauno KM Žalgirio pirmoji ir antroji komandos. Su jomis taip pat savaitgalį Žalgirio krepšinio mokykloje išvysime Sostinės KM I – Drakonų ekipą bei Klaipėdos V. Knašiaus KM.

Pirmajame pusfinalyje susikaus KM Žalgirio I ir klaipėdiečių ekipos.

„Turėsime parodyti, kas čia šeimininkas“

Praėjusio sezono čempionai KM Žalgirio I krepšininkai neišvengė traumų ruošiantis lemiamoms kovoms, tačiau savaitgalį visi žaidėjai turėtų būti pasirengę mūšiui.

„Pasiruošimas vyksta sklandžiai, nors ir turime smulkių traumų, savaitgalį tikimės, kad visi galės rungtyniauti“, – kalbėjo žalgiriečių vyriausiasis treneris Remigijus Bardauskas.

Šį sezoną kauniečiai abu kartus įveikė būsimus pusfinalio varžovus (72:58 ir 71:56). Vis dėlto, daug lemiamų kovų patirties turintys, R. Bardausko auklėtiniai nežada nuvertinti klaipėdiečių.

„Tos pergalės tarpusavio susitikimuose pridės pasitikėjimo savo jėgomis, bet mes puikiai suprantame, kas yra pusfinalis ir su kokiu nusiteikimu reikia į jį žengti“, – teigė žalgiriečių strategas.

Bardauskas Knašiaus KM ekipai negailėjo gražių žodžių.

„Tai – labai pavojinga komanda. Klaipėdiečiai turi individualiai labai stiprių krepšininkų, drąsiai atakuoja iš perimetro bei yra viena geriausių ekipų pagal kovą dėl atšokusių kamuolių.  Puolime jiems negalime leisti patogiai jaustis ir turime apriboti jų antruosius šansus.“

Žalgiriečiai stengsis pasinaudoti ir tuo, kad rungtyniaus savų žiūrovų akivaizdoje.

„Finalinį etapą namuose vertinu kaip pranašumą. Mus palaikys didelis būrys tėvelių, draugų ir kitų sirgalių, todėl turėsime parodyti, kas čia yra šeimininkai“, – sakė R. Bardauskas.

Kitame pusfinalyje praėjusių metų čempionų ekipos treneris palaikys KM Žalgirio II ekipą.

„Be abejo, norėčiau favoritais laikyti žalgiriečius. Jie šiuo metu demonstruoja tikrai gerą žaidimą.“

Pirmas kartas

Tuo metu Knašiaus KM į finalo ketvertą pateko pirmąjį kartą, todėl komandoje netrūksta geros nuotaikos.

„Visi žaidėjai yra sveiki, ruošiamės. Pirmą kartą būsime finalo ketverte, todėl berniukai yra puikiai nusiteikę“, – sakė klaipėdiečių treneris Mindaugas Bugys.

Tarpusavio susitikimuose uostamiesčio komanda žalgiriečiams per rungtynes įmesdavo tik po 57 taškus.

„Jie turi aiškų lyderį Petrą Padegimą. Taip pat jie puikiai ginasi ir prieš juos žaisti visada yra labai sunku. Tik geriausiais žodžiais galiu atsiliepti apie žalgiriečių žaidimą“, – gražių žodžių negailėjo M. Bugys.

Minėtasis P. Padegimas šį sezoną renka dvigubo dublio vidurkį: 14,3 taško ir 11,3 atkovoto kamuolio.

Klaipėdiečių strategas nemano, kad didelę įtaką rungtynių baigčiai turės varžovų aikštelės pranašumas.

„Gali būti įvairiai tokiame amžiuje. Namų sienos gali ir pakenkti dėl papildomos įtampos, bet gali ir padėti. Vis dėlto nemanau, kad tai turės didelės reikšmės rezultatui.“

Kitame pusfinalyje M. Bugys tikisi lygios kovos bei favorito išskirti negalėjo.

„KM Žalgirio II ekipa ketvirtfinalyje pateikė staigmeną, įveikę Klaipėdos KM, todėl manau, kad bus pasirengę dar kartą nustebinti. Šiame mače negaliu išskirti favorito ir tai bus dvikova 50 prieš 50.“

U14 BERNIUKŲ RUNGTYNIŲ TVARKARAŠTIS:

Gegužės 25 d. (šeštadienis)
15:15 val.: KM Žalgiris I v V. Knašiaus KM (:::FACEBOOK LIVE:::)
17:15 val.: KM Žalgiris II v Sostinės KM I – Drakonai (:::FACEBOOK LIVE:::)

Gegužės 26 d. (sekmadienis)
15:15 val.: rungtynės dėl III vietos (:::FACEBOOK LIVE:::)
17:30 val.: rungtynės dėl I vietos (:::FACEBOOK LIVE:::)
19:00 val.: apdovanojimų ceremonija

Finalinio ketverto varžybos vyks krepšinio mokyklos Žalgiris sporto salėje, Pašilės g. 41, Kaunas.

Finalinės rungtynės bus transliuojamas tiesiogiai MKL Facebook ir YouTube puslapiuose.

Visas naujienas susijusias su U14 berniukų čempionato finalinio ketverto renginiu galite sekti mkl.lt puslapyje, taip pat neužmirškite paspausti „Dalyvausiu“ oficialiame Facebook renginyje čia>>>

Specialiai mkl.lt

Žurnalistas Jonas Lekšas