LIDL – MKL U14 mergaičių finalo ketvertas: J. Jocytės vedamai ekipai iššūkį meta uteniškės

LIDL – MKL U14 mergaičių finalo ketvertas: J. Jocytės vedamai ekipai iššūkį meta uteniškės

Artėjantį savaitgalį (gegužės 25 – 26 d.) Kaune įvyks LIDL – MKL U14 mergaičių krepšinio čempionato lemiamos kovos, po kurių paaiškės turnyro čempionės.

Finalo ketverte dalyvaus reguliariojo sezono nugalėtojos ir lemiamų kovų šeimininkės Kauno KM Žalgirio I mergaitės, taip pat Klaipėdos V. Knašiaus KM, Utenos DSC ir Panevėžio KKSC – KK Liepa ekipos.

Antrajame pusfinalyje susikaus V. Knašiaus KM ir Utenos DSC komandos.

Svarbiausia – sustabdyti varžovių lyderes

Antrąją vietą reguliariajame sezone užėmusios klaipėdietės prieš lemiamas kovos išvengė traumų.

„Smagu, kad visos žaidėjos yra sveikos. Finalo ketvertui ruošiamės intensyviai, nes labai norime iškovoti medalius. Kokios spalvos? Pamatysime savaitgalį“, – kalbėjo V. Knašiaus KM vyriausioji trenerė Diana Anužienė.

Šį sezoną klaipėdietės uteniškes įveikė abu kartus dviženkle taškų persvara (92:49 ir 56:46), tačiau, anot D. Anužienės, tai dar nieko nereiškia.

„Finalo ketvertas yra nauja istorija. Nors abu kartus ir įveikėme varžoves, tai nieko nereiškia, nes Utenos DSC ekipa turi charakterį ir taip pat bandys pasiekti pergalę.“

Knašiaus KM strategė išskyrė varžovių lyderes Eva Pernavaitę (vid. 22,5 tšk, 7,2 atk. kam., 7,3 rez. perd.) ir Gelija Bartaškaitę (vid. 22,4 tšk., 13,6 atk. kam.).

„Jei pavyks sustabdyti E. Pernavaitę ir G. Bartaškaitę, tuomet bus galima pagalvoti apie pergalę. Tik gera gynyba ir kovingumu galime pasiekti laimėjimą“, – akcentus prieš pusfinalį dėliojo D. Anužienė.

Kitame pusfinalyje klaipėdiečių trenerė prognozavo atkaklią kovą bei pasidalino mintimis, kas turi daugiau galimybių žengti į finalą.

„Favoritėmis yra žalgirietės, tačiau Ilonos Rimšienės treniruojama ekipa yra labai darbšti ir kovinga, visada žaidžia iki galo. Manau, kad kaunietėms tikrai nebus lengva.“

Pagyros J. Jocytei

Uteniškių ekipa finalo ketverte turėtų būti taip pat pajėgiausios sudėties.

„Yra smulkių dalykų komandoje, tačiau tikiu, kad savaitgalį viskas bus gerai“, – teigė Utenos DSC vyriausioji trenerė Eglė Žygelytė.

Reguliariojo sezono kovose uteniškės nesustabdė Justės Jocytės, kuri tarpusavio susitikimuose vidutiniškai rinko po 33,5 taško ir atkovojo po 14,5 kamuolio.

Ko galima pasimokyti iš dviejų tarpusavio susitikimų šį sezoną?

„Nepralošti trečią kartą, – juokavo E. Žygelytė. – Iš tikrųjų tai visoms komandos žaidėjoms reikėtų pasimokyti iš J. Jocytės.“

Klaipėdiečių lyderė J. Jocytė šį sezoną vidutiniškai pelno po 28,1 taško ir atkvoja po 14,4 kamuolio. Būtent šios žaidėjos sustabdymas, anot E. Žygelytės, būtų pagrindinis raktas į pergalę.

„Ji (J. Jocytė) yra praktiškai pusė komandos. Kaip pavyks ją sustabdyti, tai ir lems galutinį rezultatą. Taip pat klaipėdietės turi ir daugiau stiprių žaidėjų. Sesės Budajevos yra pavojingos. Visa komanda stipri, o priešakyje turint Jocytę…“, – pagyrų uostamiesčio ekipos lyderei negailėjo Utenos DSC strategė.

Kitame pusfinalyje E. Žygelytė favoritėmis laiko žalgirietes, tačiau išskyrė, kad tokiame amžiuje gali būti staigmenų.

„Daugiau galimybių laimėti turi kaunietės, bet visko gali nutikti. Tokiame amžiuje sunku kažką prognozuoti, nes nežinia, kas gali nutikti rungtynių dieną.“

U14 MERGAIČIŲ RUNGTYNIŲ TVARKARAŠTIS:

Gegužės 25 d. (šeštadienis)
11:00 val.: KM Žalgiris I v Panevėžio KKSC – KK Liepa (:::FACEBOOK LIVE:::)
13:00 val.: V. Knašiaus KM v Utenos DSC (:::FACEBOOK LIVE:::)

Gegužės 26 d. (sekmadienis)
10:00 val.: rungtynės dėl III vietos (:::FACEBOOK LIVE:::)
12:15 val.: rungtynės dėl I vietos (:::FACEBOOK LIVE:::)
14:00 val.: apdovanojimų ceremonija

Finalinio ketverto varžybos vyks krepšinio mokyklos Žalgiris sporto salėje, Pašilės g. 41, Kaunas.

Finalinės rungtynės bus transliuojamas tiesiogiai MKL Facebook ir YouTube puslapiuose.

Visas naujienas susijusias su U14 mergaičių čempionato finalinio ketverto renginiu galite sekti mkl.lt puslapyje, taip pat neužmirškite paspausti „Dalyvausiu“ oficialiame Facebook renginyje čia>>>

Specialiai mkl.lt

Žurnalistas Jonas Lekšas