Lietuvos merginų jaunių rinktinė Europos čempionatą pradėjo sunkia pergale

2011 08 04 Ketvirtadienį Rumunijoje prasidėjo Europos jaunių merginų iki 18 metų amžiaus (U-18) krepšinio čempionatas, kuriame dalyvauja ir Lietuvos nacionalinė rinktinė. B grupės pirmose rungtynėse lietuvės susitiko su bendraamžėmis iš Lenkijos ir nugalėjo priešininkes rezultatu 61:58 (12:13, 18:13, 16:15, 15:17).

Pirmame kėlinyje geriau sekėsi varžovėms, tačiau po pertraukėlės lietuvės perėmė iniciatyvą ir iki pat mačo pabaigos jau neleido lenkėms išsiveržti į priekį.

Priešininkės tik kartą buvo išlyginusios rezultatą (40:40 – 28 min.), o visą likusį laiką padėtį kontroliavo ir pelnytai nugalėjo Lietuvos ekipa.

Likus 55 sek. iki ketvirto kėlinio pabaigos mūsiškės pirmavo 60:54, bet leido lenkėms priartėti 58:60 (likus 13 sek.). Po trenerio Aurimo Jasilionio minutės pertraukėlės pražanga sustabdyta Gintarė Jasiunskaitė pataikė tik vieną baudos metimą, bet, laimė, paskutinis lenkės Monikos Skrzecz tritaškis skriejo pro šalį.

Lietuvos rinktinei Ieva Kazlauskaitė pelnė 13 taškų, o Ieva Preskienytė įmetė 12 taškų ir atkovojo net 19 kamuolių po krepšiais.

Lietuva – Lenkija – 61:58 (12:13, 18:13, 16:15, 15:17).

Lietuva: Ieva Kazlauskaitė 13 (6 atk. kam.), Ieva Preskienytė 12 (19 atk. kam.), Gintarė Jasiunskaitė 11, Akvilė Baronėnaitė 6 (6 atk. kam.), Viktorija Juodeikytė (8 rez. perd.), Greta Tamašauskaitė (5 atk. kam., 6 klaid.) ir Milda Šukytė po 5, Justina Matuzonytė 4 taškai. Goda Ziutelytė (06:12 min.), Vita Žilinskaitė (05:04), Monika Aleksaitė (04:03) ir Ina Jackevič (03:13) taškų nepelnė.

Lenkija: Magdalena Koperwas 13 (6 atk. kam.), Kinga Wozniak 10, Karolina Wilk 9, Monika Skrzecz ir Karina Szybala po 7 taškus.

Informacija: „Delfi.lt“