„Marčiulioniukai“ čempionų taurės turnyre Maskvoje tapo vicečempionais

„Marčiulioniukai“ čempionų taurės turnyre Maskvoje tapo vicečempionais

2011 12 05 Lapkričio 26 – gruodžio 2 d. Maskvoje vyko penktasis tarptautinis turnyras ČEMPIONŲ TAURĖ U14.

Vaikinų turnyre dalyvavo aštuonios komandos – savo šalių čempionės – iš Serbijos, Kroatijos, Lenkijos, Suomijos, Rusijos, Ukrainos, Latvijos ir Lietuvos.

Mūsų šaliai Čempionų taurės U14 (gim. 1997 m.) turnyre šiais metais atstovavo Š.Marčiulionio KA I-ČILI komanda, vadovaujama trenerio Gintaro Pociaus. Pernai tokiame ketvirtajame turnyre Š.Marčiulionio KA I-BLANCOMET komanda (treneris Gintaras Razutis) iškovojo antrąją vietą.

Turnyre dalyvaujančios komandos buvo suskirstytos į du pogrupius ir pradžioje varžėsi rato sistema. Trenerio Gintaro Pociaus auklėtiniai, nugalėję Ukrainos čempionato nugalėtojus 65:28, Lenkijos stipriausią komandą 67:35 ir Kroatijos čempionus 78:48, tapo pogrupio nugalėtojais. Pusfinalyje jie susitiko su stipriausia U14 Rusijos komanda ir taip pat nugalėjo ją rezultatu 78:58.

Finalas buvo labai sunkus: aukšti Belgrado krepšininkai geriau kovojo dėl atšokusių kamuolių, o jų lyderis buvo tiesiog nesulaikomas… Po labai atkaklios kovos Š.Marčiulionio krepšinio akademijos gim. 1997 m. komanda pralaimėjo Serbijos čempionams 66:73 ir ČEMPIONŲ TAURĖS U14 TARPTAUTINIAME TURNYRE užėmė antrąją vietą.

Jokūbas Švambaris išrinktas į Simbolinį turnyro penketą, o Š.Marčiulionio KA I-ČILI komandos naudingiausiu žaidėju išrinktas Gabrys Sadaunykas. Rezultatyviausiai komandoje žaidė Jokūbas Švambaris, turnyro metu įmetęs 93 taškus (vid. 18,6 taško per rungtynes). Mykolas Dieninis surinko 65 taškus (vid.13) ir atkovojo 52 kamuolius (vid.10,4), Nedas Matulionis – 50 taškų (vid.10).

Informacija: „Krepšinio akademija“