MKL bendruomenės diskusija: ar gerai du krepšinio teisėjai iš vieno miesto?

MKL bendruomenės diskusija: ar gerai du krepšinio teisėjai iš vieno miesto?

Moksleivių krepšinio lyga „Perlas“ šį sezoną pasitiko su keliomis naujovėmis. Viena jų, nuo šiol krepšinio teisėjai bus skiriami tik A diviziono rungtynėms, o B divizione – teisėjais turės pasirūpinti namuose žaidžianti komanda. Anksčiau vieną teisėją samdydavo aikštės šeimininkai, o vieną atsiveždavo ir varžovai.

Toks nutarimas Moksleivių krepšinio lygos „Perlas“ bendruomenę padalino į dvi dalis. Vieni pasisako už tokią teisėjų sistemą, o kiti ją peikia.

„Situacija nėra labai paprasta ir pradžia tikrai nebus lengva, tačiau ateityje šis sprendimas tikrai pasiteisins“, – teigia Lietuvos krepšinio federacijos Teisėjų asociacijos prezidiumo narys Rimas Navickas. – Organizuojame papildomus seminarus ir perlaikymus, bendraujame su regionais, laikome testus. Griežtumas padeda. Tie teisėjai, kurie neįvykdė fizinių ar teorinių užduočių paskutinį sykį jau žengė didelį žingsnį į priekį“.

Naująja sistema džiaugiasi ir Varėnos „Bičių“ komandos treneris Rytis Amšiejus, kuris teigia, kad teisėjams rūpintis pradėjo jau anksčiau ir jam problemų nebus.

„Man didelio skirtumo tikrai nėra, turiu penkis teisėjus, kurie gali teisėjauti, dar keli mokosi“, – teigia R.Amšiejus. – Anksčiau, kai du teisėjai būdavo, tai būdavo sunkiau, tai vienas suserga, tai kito ieškai, o dabar viskas gerai. Žinoma, jeigu reikėtų samdytis teisėjus iš kitų miestų, tai būtų sunku, kerta tokie dalykai per kišenę. Bet kol kas jokių nusiskundimų nėra“.

Savo kolegai prieštarauja Lazdijų sporto centro treneris Darius Liaukevičius, kuris teigia, kad šiuo metu situacija su teisėjais labai prasta.

„Sudėtinga situacija pas mus, vyksta perlaikymai, neturime vyresnių teisėjų“, – sakė D.Liaukevičius. – Reikia į egzaminus siųsti 1998 metais gimusius vaikinus. O jeigu reikėtų samdytis rungtynėms, tai būtų dar didesnė bėda. Po papildomų perlaikymų, atrodo, kad dar du žmonės išsilaikė licenzijas, tačiau problemų aibė. Aštuoniolikmečiai jau žaidžia vyrišką krepšinį, kuriame daug kontakto, turėtų teisėjauti patyrę teisėjai, o ne toks pats jaunimas. Manau, teisėjus turi skirti. Kiek teko kalbėtis ir kitų mažesnių miestų treneriai nepatenkinti. Vilkaviškis kalba apie pasitraukimą iš čempionatų, išsiuntė savo šešis vaikus į seminarą, tačiau nei vienas neišlaikė. Ir ką jiems dabar daryti? O kiekvienas kartas po 10 eurų kainuoja. Jeigu mums į Lazdijus reikėtų samdytis teisėjus iš Marijampolės, tai vienas žmogus kainuotų 50 eurų. Tai galite patys paskaičiuoti kiek reikia pinigų“.

„Manau, kad sprendimas priimtas tikrai geras“, – teigia LKF TA prezidiumo narys R.Navickas, kuris atsakingas ir už Moksleivių krepšinio lygos „Perlas“ teisėjus. – Tas teisėjų vežiojimasis niekam naudos neduoda. Juk dažniausiai važiuojama darbo dienos metu, tai važiuoja ne geriausi teisėjai, o tie, kurie nieko neveikia, žemiausio rango. Būdavo, kad vieni miestai savo teisėjų iš viso neatsiveždavo, tai teisėjaudavo vienas arba staigiai reikėdavo ieškoti ir antro“.

Krepšinio treneriai nebijo, kad du vieno miesto teisėjai palaikys savo komandas. Pasak jų, šiais laikais tokius dalykus pamatyti labai lengva.

„Gal ir bus vietovių, kur teisėjai norės padėti, tačiau visada galima apsidrausti“, – teigė Varėnos „Bitės“ treneris R.Amšiejus. – Galima rungtynes filmuoti ir jeigu matosi tendencingas teisėjas, tai reikia parašyti skundą. Kol kas kol žaidėme, tai jokių problemų nebuvo“.

„Tą regioną, kurį aš pats prižiūrėti, tai ten jokių problemų nebuvo“, – sakė LKF TA prezidiumo narys R.Navickas. Ruošėme po tris naujus bei jaunus teisėjus. Daug bendravau su mokyklomis, treneriais, direktoriais, jog būtų bent 3 licenzijuoti teisėjai. Net ir tokiose labiausiai probleminėse vietose situacijos pagerėjo. Ateityje tvarka tikrai bus“.