Pirmoji MKL ir „Tichės“ krepšinio šventė praūžė Biržuose (FOTO, VIDEO)

2011 12 20 Natūralaus mineralinio vandens gamintoja „Tichė“ ir „Manijos Moksleivių krepšinio lyga“ pradėjo krepšinio fiestų ciklą Lietuvoje. Krepšinio šventes planuojama organizuoti kartą į mėnesį miestuose ir miesteliuose, kurie turi savo komandas „Manijos Moksleivių krepšinio lygoje“.

Švenčių metu ruošiamasi demonstruoti Lietuvos sportininkų iškovotus apdovanojimus, krepšinio gerbėjai galės susitikti su šios sporto šakos garsenybėmis ir pamatyti perspektyviausių šalies jaunųjų krepšininkų pasirodymus.

Pirmoji krepšinio fiesta sekmadienį ir atkeliavo į Biržus. Visiems susirinkusiems organizatoriai, kurių gretose buvo ir Biržuose augę Martynas Kriaučiūnas bei Mindaugas Jozėnas, parodė paskutiniųjų metų iškovotus didžiausius Lietuvos krepšinio pasiekimus: 2003 metų Europos čempionų taurę, 2008 m. Europos jaunių nugalėtojų taurę, 2011 m. pasaulio jaunimo čempionų prizą, kitus sportinius apdovanojimus.

Su sirgaliais susitiko Olimpinių žaidynių prizininkas, 2003 m. Europos čempionas Mindaugas Žukauskas ir dabartinis jo treneris „Šiaulių“ klube, biržiečiams puikiai pažįstamas, šiemet nusprendęs kada galįs už Biržų „Rinkuškių alaus“ komandą žaidžiantis Vaidas Pauliukėnas.

Žinomi sportininkai atsakė į įvairiausius gerbėjų klausimus: ir kada patys pradėjo sportuoti; kaip išvengti traumų; kodėl jie tapo krepšininkais, o ne, sakykim, lengvaatlečiais; kiek yra įmetę daugiausia vienose varžybose; kokia yra tipiška dienotvarkė. Kai kurie klausimai svečiams buvo gana netikėti – kokia Vlado Garasto žmonos profesija arba kiek NBA yra įmetęs Maiklas Džordanas.

Po klausimų – atsakymų vakarėlio susitikimo dvasia persikėlė į sporto salę, kur tądien Biržų sporto mokyklos komanda žaidė su Š.Marčiulionio KA II – Luidas ekipa. Tačiau fiesta nesibaigė, po salę klajojo didžiulis meškinas, ir prieš varžybas, ir pertraukėlių metu vyko įvairūs atrakcijonai, kurių metu buvo galima laimėti prizų, atsigaivinti mineraliniu „Tichės“ vandeniu arba tiesiog susikurti sau šventinę nuotaiką.

Biržiečiai krepšinio fiestos metu nuotaikos nesugadino

Dvejas rungtynes moksleivių krepšinio lygoje jaunučių vaikinų „B“ (g. 1997 m.) čempionate savaitgalį sužaidė Biržų sporto mokyklos komanda, treniruojama Algirdo Kriaučiūno. Šeštadienį biržiečiai Kaune susitiko su KM „Aisčiai“ ekipa.

Šeimininkai geriau pradėjo kovą ir laimėjo I-ąjį kėlinuką 25:11. Po II-ojo jie pirmavo jau 50:19. Antrojoje žaidimo pusėje biržiečiai žaidimą išlygino, laimėjo netgi 38:36, tačiau varžybas sėkmingiau sužaidė kauniečiai ir laimėjo 86:57.

Biržiečiams Audrius Vegys pelnė 20 taškų ir atkovojo 10 kamuolių, Simonas Kriaučiūnas įmetė 11, Lukas Gaudiešius 10, Ignas Jablonskas 6 ir atkovojo 7 kamuolius, Edvinas Jareckas 6, Rokas Petkevičius ir Ignas Zaukevičius po 2 taškus, Ignas dar atkovojo 7 kamuolius.

Sekmadienį krepšinio fiestos Biržuose metu mūsiškių varžovai buvo Š.Marčiulionio KA II – Luidas žaidėjai. Komandos yra greta turnyrinėje lentelėje, tad reikėjo laukti atkaklios kovos. Rungtynes stebėti su komanda atvyko dar neseniai biržiečiu buvęs Jokūbas Švambaris, žaidžiantis už I-ąją Š.Marčiuliono krepšinio akademijos komandą.

Varžybų pradžią sėkmingiau sužaidė biržiečiai ir 4-ąją varžybų minutę išsiveržė į priekį 7:1. Vilniečiai beveik prisivijo – 7:8, biržiečiai vėl šoka į priekį ir laimi kėlinuką 16:9, Antrajame kėlinuke varžovai renka taškus lygiai, kol po Simono Kriaučiūno tritaškio metimo ženkliau į priekį išsiveržia biržiečiai 23:16. Svečiai vėl tradiciškai sumažina iki 27:28, kol mūsiškiai atsigauna ir laimi kėlinuką 34:28.

III-iasis kėlinukas buvo panašus į prieš tai buvusius – vilniečiai priartėja, biržiečiai vėl veržiasi į priekį ir pirmauja 48:44. Tikros aistros užvirė paskutiniame ir lemiamame kėlinuke. Svečiai pirmą kartą ima pirmauti 51:50, jie priekyje 53:51; 58:56, kol biržiečiai 8-ąją kėlinuko minutę iš pradžių išlygina, o vėliau ir išsiveržia į priekį 60:58.

Seka Audriaus Vegio metimas su bauda, 63:58 ir pasigirsta džiaugsmingi balsai „Mes laimėjom, mes laimėjom!“. Komandos keičiasi metimais ir, didžiuliam biržiečių sirgalių džiaugsmui, galutinis rezultatas mūsų naudai 67:62. Biržiečiams Simonas Kriaučiūnas įmetė 19, Lukas Gaudiešius 14, Audrius Vegys 13 taškų bei atkovojo 13 kamuolių, Igno Jablonsko sąskaitoje 11, Igno Zaukevičiaus 8, Edvino Jarecko 2 taškai.

Mindaugas Žukauskas įteikė prizą geriausiam vilniečių gretose pripažintam Domantui Veikniui, biržiečių gretose tokį prizą iš Vaido Pauliukėno rankų gavo Lukas Gaudiešius. Absoliučiai geriausiu susitikimo žaidėju buvo pripažintas biržietis Simonas Kriaučiūnas.

Renginio nuotraukas galite pamatyti čia…