Septyniolikmečiai sužinojo varžovus pasaulio čempionate

Septyniolikmečiai sužinojo varžovus pasaulio čempionate

2012 01 10 Kauno meras Andrius Kupčinskas lėmė rinktines, su kuriomis 2012 m. pasaulio jaunių (iki 17 m.) čempionate kausis Lietuvos septyniolikmečiai.

Pauliaus Juodžio auklėtiniai žais B grupėje kartu su Kroatijos, Ispanijos, Argentinos, Kanados ir Pietų Korėjos rinktinėmis.

Birželio 29 – liepos 8 dienomis Kauno „Žalgirio“ arenoje vyksiančiose varžybose rinktinės varžysis padalytos į dvi grupes po 6 komandas. Į kitą etapą pateks po 4 stipriausias grupės komandas.

Burtų ceremonijoje dalyvavęs FIBA sporto direktorius Lubomiras Kotleba pabrėžė lietuvių meilę krepšiniui ir prisiminė matęs, kaip 2005 metais Pauliaus Jankūno, Jono Mačiulio ir Renaldo Seibučio karta laimėjo pasaulio jaunimo čempionato auksą.

„Visam pasauliui yra paslaptis, kaip šalis, turinti tik 3 mln. gyventojų, sugeba užauginti vis naujas krepšinio talentų kartas. Pradedant nuo Sabonio, Marčiulionio, Kurtinaičio ir trenerio Garasto, baigiant dabartinėmis žvaigždėmis“, – kalbėjo Kotleba.
FIBA atstovas stebėjosi, kad pasaulio jaunių čempionato burtų ceremonija sutraukė būrį žurnalistų – jis suskaičiavo net 17 vaizdo kamerų.

LKF prezidentas Arvydas Sabonis pažadėjo, kad Kotleba ir likęs krepšinio pasaulis pamatys dar vieną nuostabą keliantį dalyką.

„2009 metais Europos jaunučių čempionato finalo bilietai Kaune buvo iššluoti per porą valandų, 2010 metais Vilniuje per Europos jaunių čempionatą pasiekėme lankomumo rekordą, pardavę 13 tūkst. bilietų. O 2011 metais Rygoje mūsų krepšininkų pasaulio jaunimo čempionate stebėjo 9 tūkst. lietuvių.

Kaune pajusite, ką reiškia gyventi krepšinio mieste. Esu tikras, kad dar kartą pagerinsime lankomumo rekordą“, – sakė Sabonis.
Prieš dvejus metus Vokietijoje vykusiose planetos pirmenybėse mūsų šalies septyniolikmečiai iškovojo ketvirtąją vietą.

Grupės:

 A grupė
 B grupė
 JAV Lietuva Čekija Kroatija Prancūzija Ispanija Australija Argentina Kinija Kanada Egiptas Pietų Korėja

Varžybų tvarkaraštis:

Birželio 29 d.: Lietuva – Kanada
Birželio 30 d.: Lietuva – Pietų Korėja
Liepos 1 d.: Lietuva – Ispanija
Liepos 3 d.: Lietuva – Kroatija
Liepos 4 d.: Lietuva – Argentina

Informacija: Jonas Miklovas, „BasketNews.lt“ korespondentas
Nuotrauka: Fotodiena.lt/R.Dačkus