Suomiško barjero neperžengusi U20 merginų rinktinė šeštadienį žais dėl 11-os vietos

Po pertraukos subyrėjusiai Lietuvos U20 merginų rinktinei Europos čempionate nepavyks finišuoti 9-oje pozicijoje.

Jurgitos Štreimikytės-Virbickienės vadovaujama rinktinė 65:79 (13:16, 18:16, 14:25, 20:22) nusileido Suomijos nacionalinei komandai ir taip prarado galimybę būti tarp dešimties stipriausių pirmenybių ekipų.

Turnyras mūsiškėms baigsis rytoj 16.30 val. rungtynėmis dėl 11-osios vietos su Švedijos atstovėmis.

Po geros lietuvių mačo pradžios (7:0) varžovės į tai atsakė pelnydamos 14 taškų iš eilės, tačiau pasibaigus kėliniui atsilikome tik per metimą (13:16). Prieš pertrauką lietuvėms būti priekyje neleido paskutinę sekundę priešininkių iš savo aikštės pusės paleistas taiklus tolimas šūvis (31:32).

Deja, po pertraukos Lietuvos krepšininkės paleido rungtynių kontrolę. Suomėms be atsako surinko 15 taškų ir prieš paskutiniąsias dešimt minučių deficitas tapo dviženklis – 45:57. Ketvirtajame kėlinyje padaryti proveržio nepavyko ir lietuvės buvo priverstos pripažinti Suomijos atstovių pranašumą – 65:79.

Lietuva: Urtė Čižauskaitė 12, Elzė Motekaitytė 11, Gedvilė Savostaitė ir Justina Oficerovaitė po 9, Audronė Zdanevičiūtė ir Klaudija Janionytė po 6.

Suomija: Liisa Taponen 20, Janette Aarnio 11, Henna Sandvik ir Saana Kujala po 10, Kati Ollilainen 9, Teresa Seppala 6.