„Vasas Intesa Kupa 2013“ turnyrą Vengrijoje antrus metus iš eilės laimėjo „saboniukai“

2013 10 01 „Sabonio krepšinio centras“ komandos jau treti metai dalyvauja Vengrijoje vykstančiame tradiciniame krepšinio turnyre – „Vasas Intesa Kupa 2013“. Šiemet, praėjusių metų čempionišką pasiekimą bandė pakartoti Aurimo Jasilionio auklėtiniai – „Sabonio KC – Liūtukas“ komanda, ir jiems tai labai gerai pavyko.

Į rugsėjo 26 – 29 d. vykusį turnyrą atvyko 5-ios savo vardą ir pripažinimą turinčios krepšinio mokyklos: „Stella Azzurra“ (Roma, Italija), „Sabonio krepšinio centras“ (Kaunas, Lietuva), „Cibona“ (Zagrebas, Kroatija), „BC Flash“ (Belgradas, Serbija) ir „Vasas Academy“ (Budapeštas, Vengrija).

Per 4 dienas „saboniukai“ sužaidė ketverias rungtynes. Pirmąją dieną mūsiškiai susitiko su turnyro šeimininkais „Vasas Academy“ ir tik po labai atkaklios kovos juos nugalėjo 82:80 (T. Balčiūnas 39 tšk., M. Arlauskas 17 tšk.).  Antrąją dieną Sabonio centro komanda žaidė prieš Italijos grandus – „Stella Azzurra“. Po dar vieno sunkaus mačo buvo iškovota pergalė rezultatu 73:69 (M. Arlauskas pelnė 26 tšk., J. Kerevičius 15 tšk.). Paskutines dvi dienas „saboniukai“ su savo varžovais tvarkėsi daug lengviau – 98:61 nugalėta „Cibona“ (J. Kerevičius 29 tšk., M. Klusaitis 22 tšk.) ir 72:54 „BC Flash“ (T. Balčiūnas 21 tšk., J. Kerevičius 17 tšk.).

Net 3 „saboniukai“ laimėjo asmeninius apdovanojimus – „Komandos MVP“ tapo Martynas Arlauskas, į simbolinį turnyro penketuką pateko Jokūbas Kerevičius, o viso turnyro MVP buvo išrinktas Tomas Balčiūnas, kuris tapo ir daugiausiai taškų turnyre pelniusiu krepšininku.

Trenerio A. Jasiliono komentaras: „Į turnyrą susirinko labai pajėgios U-14 komandos iš Italijos, Kroatijos, Serbijos ir pačios Vengrijos. Pasirinkdami dalyvauti šiose varžybose tikrai nesuklydome, nes tai buvo labai gera repeticija prieš netrukus prasidėsiantį pagrindinį mūsų čempionatą – „Moksleivių krepšinio lygą“ (MKL). Kelionė į Vengriją buvo labai sunki, o ir pats labai gerai žinau, ką reiškia rungtyniauti, vos tik išlipus iš autobuso, tačiau vaikinai parodė savo charakterius ir įrodė man, ką jie atstovauja ir ko jie verti. Todėl labai džiaugiuosi komandos pasiektu rezultatu ir linkiu auklėtiniams siekti dar aukštesnių rezultatų. Kalbant apie patį turnyrą, tiek organizacine prasme, tiek krepšiniu – jis buvo išties aukšto lygio. Jo metu labai gerai pasimatė mūsų silpnosios vietos, kurių kaip bebūtų, turime labai daug, tačiau dar turime ir laiko, kurį stengsimės išnaudoti gerinant žaidimą ir tobulinant individualius krepšininkų įgūdžius“.

Prie „Sabonio KC – Liūtukas“ komandos vairo stojus Aurimui Jasilioniui, „liūtukai“ laimi aukščiausius apdovanojimus jau antrajame turnyre. Rugpjūčio mėnesį šie vaikai laimėjo „Friendly Cup“ turnyrą Druskininkuose.Informacija: A.Sabonio krepšinio centras